• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena dobranych podzespołów :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Emerson Nowicjusz (160 p.)

Witam. W związku z tym że mój 9 letni komputer zaczął świrować :D Chciałbym wymienić PC'ta na jakiś troszku lepszy. Komp głównie ma być do amatorskiej gry w CS-go na powiedzmy średnich detalach, więc składam go z używanych części aby nie wyszedł mi komp za 6k :v Trochę się informatyką interesuję więc wszystko do kupy złożę problem mam z dobraniem części :D Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto ogarnia temat rzucił okiem na poniższe części czy dadzą radę w CS'sika :D 

A więc lecimy :D

*Płyta główną GIGABYTE GA-P55-UD3L;

*Procesor i3-550 3.20GHZ/4M/09A (4 rdzenie po 3.20GHZ);

* Stadardowe chłodzenie od intela.;

*Grafika!: Nieużywany, nowy, zafoliowany GTX 285 - 1GB DDR3 - 512bitów.  

* Kości Ram DDR3: 1x 2GB 1333Mhz, 3x1GB 1333MHz 

* Zasilacz 530w Thermaltake Smart 80 plus;

* Dysk Twardy mam ze starego PC ale planuję zakupić Dysk: 1,5TB WD15EARS;

 

Jeżeli czegoś zapomniałem podać to proszę dać znać :D Pozdrawiam ! :D

 

  •  
komentarz 2 października 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
A jaki budżet zamierzasz przeznaczyć? Bo karta graficzna i te kości ramy to tak trochę słabo wygląda, może dało by się coś lepszego złożyć, nawet z używanych (a nawet z nowych można złożyć coś lepszego za o wiele mniej niż 6 tyś). I czy potrzebne ci tyle pamięci? Niby między 1TB, a 1,5 nie ma dużej różnicy cenowej, ale zawsze to trochę do innych podzespołów
komentarz 12 października 2017 przez niezalogowany
Ta i3 ssie, złóż coś na i5 z 1th gen (i5-760 na przykład - tego CPU mogę polecić, chociaż temperatury mnie nie zadowalały), a najlepiej na kolejnych generacjach Core iX.
komentarz 12 października 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Lepiej się przyjrzyj polecanym zestawom, bo to co złożyłeś nie wygląda najlepiej. Co do dysku to w zestawie za 6k ja bym wziął jakiś SSD co najmniej 256GB + 1TB HDD.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez Emerson Nowicjusz (160 p.)
A z ram'ami myślisz zeby dodać więcej czy inną wartość w mhz? Mam jeszcze okazyjnie 4x2gb ale tam jest cos około 800mhz. A co to grafiki to z tego co widzę ta płytka główna posiada 2 x slot PCI-e a posiadam jeszcze nvida gforce konkretnej chyba 210 - 2GB z tego co pamiętam.  Te wszystkie czesci oprocz grafy i dysku mam za 300pln wiec z 200-300pln mozna jeszcze wydać :D Chyba ze jakiegoś lapka do 2k ktoś poleca ale to poza tematem
0 głosów
odpowiedź 12 października 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
Po co taki wielki dysk jak zamierzasz grać tylko w CS? nie lepiej kupić mniejszy i do czegoś dołożyć?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 17 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 530 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...