• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena dobranych podzespołów :)

0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 2 października w Sprzęt komputerowy przez Emerson Nowicjusz (160 p.)

Witam. W związku z tym że mój 9 letni komputer zaczął świrować :D Chciałbym wymienić PC'ta na jakiś troszku lepszy. Komp głównie ma być do amatorskiej gry w CS-go na powiedzmy średnich detalach, więc składam go z używanych części aby nie wyszedł mi komp za 6k :v Trochę się informatyką interesuję więc wszystko do kupy złożę problem mam z dobraniem części :D Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto ogarnia temat rzucił okiem na poniższe części czy dadzą radę w CS'sika :D 

A więc lecimy :D

*Płyta główną GIGABYTE GA-P55-UD3L;

*Procesor i3-550 3.20GHZ/4M/09A (4 rdzenie po 3.20GHZ);

* Stadardowe chłodzenie od intela.;

*Grafika!: Nieużywany, nowy, zafoliowany GTX 285 - 1GB DDR3 - 512bitów.  

* Kości Ram DDR3: 1x 2GB 1333Mhz, 3x1GB 1333MHz 

* Zasilacz 530w Thermaltake Smart 80 plus;

* Dysk Twardy mam ze starego PC ale planuję zakupić Dysk: 1,5TB WD15EARS;

Jeżeli czegoś zapomniałem podać to proszę dać znać :D Pozdrawiam ! :D

•  
komentarz 2 października przez Zaglowiec Mądrala (5,470 p.)
A jaki budżet zamierzasz przeznaczyć? Bo karta graficzna i te kości ramy to tak trochę słabo wygląda, może dało by się coś lepszego złożyć, nawet z używanych (a nawet z nowych można złożyć coś lepszego za o wiele mniej niż 6 tyś). I czy potrzebne ci tyle pamięci? Niby między 1TB, a 1,5 nie ma dużej różnicy cenowej, ale zawsze to trochę do innych podzespołów
komentarz 12 października przez tls01 Nałogowiec (36,750 p.)
Ta i3 ssie, złóż coś na i5 z 1th gen (i5-760 na przykład - tego CPU mogę polecić, chociaż temperatury mnie nie zadowalały), a najlepiej na kolejnych generacjach Core iX.
komentarz 12 października przez Jedras Nałogowiec (34,380 p.)
Lepiej się przyjrzyj polecanym zestawom, bo to co złożyłeś nie wygląda najlepiej. Co do dysku to w zestawie za 6k ja bym wziął jakiś SSD co najmniej 256GB + 1TB HDD.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 października przez Emerson Nowicjusz (160 p.)
A z ram'ami myślisz zeby dodać więcej czy inną wartość w mhz? Mam jeszcze okazyjnie 4x2gb ale tam jest cos około 800mhz. A co to grafiki to z tego co widzę ta płytka główna posiada 2 x slot PCI-e a posiadam jeszcze nvida gforce konkretnej chyba 210 - 2GB z tego co pamiętam.  Te wszystkie czesci oprocz grafy i dysku mam za 300pln wiec z 200-300pln mozna jeszcze wydać :D Chyba ze jakiegoś lapka do 2k ktoś poleca ale to poza tematem
0 głosów
odpowiedź 12 października przez David Sundkikngs Obywatel (1,160 p.)
Po co taki wielki dysk jak zamierzasz grać tylko w CS? nie lepiej kupić mniejszy i do czegoś dołożyć?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 143 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 28 wizyt

42,405 zapytań

81,706 odpowiedzi

162,161 komentarzy

20,354 pasjonatów

Przeglądających: 244
Pasjonatów: 5 Gości: 239

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...