• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer dedykowane, VPSy, Server MySQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
hej!
[SYTUACJA HIPOTETYCZNA ]
zatanawia mnie fakt czy majac np trzy serwery VPS, na każdym z nich mam witrynę, która korzysta z danych znajdujących się w bazie X (tylko odczyt nie musi tam nic zapisywać) bardziej opłaca się zainstalować na każdym z nich server mysql i dodać połaczenie z bazą po localu

czy zainstalować na jednym z nich albo na jeszcze innym dodatkowym server mysql z tą bazą danych?

Chodzmi mi tutaj o to jak wyglądałoby obciązenie gdyby serwisy był przeglądane.
Prawdopodobnie procesor by odetchnał ale co z połączeniem i przepustowością, mocno moglyby oberwać?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Mam VPS gdzie mam 1 x mysql, 4 rdzenie  i 12 GB ramu, stoi na tym  20 domen, niektóre stoją w dockerze, każda łączy się z bazą lokalną. Średnie obciążenie, daje radę bez problemu.
[

  - nginx: hostowane
  - php: 7.1 hostowane
  - mysql: hostowane
  - stronki natywnie hostowane są na HTTP2.0
  - docker: [ apache, php5.4 ] (bo niektóre jeszcze nie są przepisane na nowe php)

 ]
Zależy od tego jaki masz budżet.

Jak budżet nie ma znaczenia, to ruch przez 1 kartę zostawić tylko dla drugiego serwera na którym stoi mysql i komunikują się ze sobą, a drugą kartę zostawić na ruch dla osób odwiedzających stronki. (Zakładając, że oba dedyki są w tej samej podsieci lokalnej)
komentarz 4 października 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Z ciekawości się zapytam: używasz coś w stylu cPanel na VPS czy wszystko konfigurujesz ręcznie?
komentarz 4 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Czasami zrobię sobie narzędzia. Ale jak raz skonfiguruje to nie potrzebuje tego tykać
komentarz 5 października 2017 przez niezalogowany
rozumiem, a w takim razie biorąć pod uwage ze ktos zdecydowałsie na moje rozwiazanie i server mysql ma na jednym vps, a na reszcie czytac / zapisuje dane z / do tej bazy czy to może sprawić że obciążenie dla połączenie w takiej kolaboracji wzrośnie? Dodatkowo czy jezeli wszystkie vpsy mam zrobioen z jednego serwera dedykowanego to mają one jakby nielimitowane łącze w ramach sieci lan czy jest to jeszcze inny rodzaj sieci?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w PHP przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2021 w Sieci komputerowe, internet przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...