• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SFML i Wątki w C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
542 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w C i C++ przez Programeł Gaduła (3,500 p.)

Witam

Na moje pytanie szukałem odpowiedzi w google ale jej nie znalazłem dlatego zwracam się z pytaniem tutaj.

Od jakiegoś czasu robię swoją drugą gre w SFML i chciałbym spróbować zrobić ją w taki sposób aby wykorzystywała wątki i aby była że tak powiem "Dobrze zrobiona".

Dlatego chce się zapytać która bibloteka będzie odpowiednia do tego.

Jeśli chcecie to podpowiedzcie czy może coś mi się jeszcze przydać np: bibloteki czy jaieś techniki itp.  

Za wszelką odpowiedz dzięki ;]

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
Wątki raczej za bardzo w grze 2D (choć mogę się mylić, ale ja jeszcze nigdy nie miałem takiej potrzeby) nie są potrzebne jeśli nie zamierzasz jej robić poprzez server czy tam ogolnie online. Jedynie gdzie mogllbys tak je uzyc to podczas ladowania zasobów, ale wątpie by ta gra aż tak je długo ładowała. A jeśli już musisz użyć to w takim razie te z c++
komentarz 2 października 2017 przez Foliopak Początkujący (380 p.)
Dokładnie. Pomyśl kilka razy, a pewnie uda ci się zrobić grę bez użycia wątków. Też kiedyś miałem ten problem. W celu zrozumienia głównej pętli gry zapoznaj się z krótkim objaśnieniem http://cpp0x.pl/kursy/Wytwarzanie-Gier-2D-C++/Budowa-szkieletu-gry/414. Natomiast jeżeli chodzi o wątki to C++ 11 wprowadza ich obsługę. Tak więc dokumentacja: http://en.cppreference.com/w/cpp/thread + oczywiście krótki wstęp do obeznania się z koncepcją wątków: https://solarianprogrammer.com/2011/12/16/cpp-11-thread-tutorial/
komentarz 3 października 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Dodam tylko, że SFML ma swoją klasę wątków sf::Thread.

komentarz 7 stycznia 2018 przez redysz Nowicjusz (100 p.)

@L33TT12, @Foliopak

Wymaganie wątków w grze 2D nie koniecznie oznacza źle zbudowaną grę. Przydają się w wielu miejscach, a czasami są wręcz niezastąpione. Przykład to strzelanka z widokiem z góry (jak GTA 1), naboje mogą trafić w trzy typy obiektów:

* w budynki etc. - czyli elementy niezniszczalne. Należy tylko usunąć pocisk z tablicy.

* w samochody i inne pojazdy - elementy dające się zniszczyć. Należy odegrać dźwięk, zmniejszyć ilość "życia" danemu przedmiotowi, usunąć pocisk z tablicy.

* w jakąś postać lub w nas - elementy mające namacalne życie. Należy odegrać inny dźwięk, zabić gościa, usunąć pocisk z tablicy.

Mamy do czynienia z trzema funkcjami sprawdzającymi kolizję między tablicą pocisków, a tablicą przedmiotów. Bardzo dobrze jest to zrobić w wątkach.

 

@j23 "Dodam tylko, że SFML ma swoją klasę wątków sf::Thread."

Twórcy SFML odradzają jej korzystanie:

https://www.sfml-dev.org/tutorials/2.0/system-thread.php

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 892 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 917 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 513 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2018 w C i C++ przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...