• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ – Jak szybko zostać zdolnym do pracy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,110 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
inb4 jak najszybciej XD

Witam. Mam 16 lat (i 8 miesięcy), uczę się C++a i frameworka Qt. Z Qt w sumie dopiero zaczynam, a z C++ posiadam głównie wiedzę zdobytą z kursu learncpp.com (no trochę więcej). Umiem korzystać z gita (i GitHuba), ogarniam unixowy terminal i skrypty bashowe. W jakim kierunku pójść, aby po osiągnięciu pełnoletności nie było problemu z pracą? Przy C++ chciałbym jednak zostać. Czy Qt jest dobrą drogą? Zacząłem prace nad pisanym w Qt/C++ front-endem do antywirusa ClamAV (coś jak pisany w GTK i Perlu ClamTk, ale docelowo wygodniejszy w użyciu), czy to dobry pomysł na projekt, który nadawałby się do zaprezentowania pracodawcy (do portfolio), oczywiście jeżeli go rozwinę? W międzyczasie będę się uczył też dalej standardu C++. Co potem? Boost? Angielski ogarniam w stopniu pozwalającym na czytanie książek, z których się uczę programowania. (ostatnio przeczytałem też niedotyczące informatyki „Influence” R. Cialdiniego, więc nie tylko)

Przy okazji, wkład w projekty open source ma zwykle znaczenie przy rekrutacji?

Wiem, że w pewnym sensie odpowiedziałem sam sobie na pytanie, ale jeżeli dobrze do tego podchodzę, potrzebuję pewności, dlatego pytam. Chciałbym nie mieć problemów ze znalezieniem jakiejś fajnej roboty dla junior C++ developera, jeszcze trochę czasu mam, więc czemu miałbym go marnować…
komentarz 2 października 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
co do Twojej daty urodzienia, ile dni i godzin? to dosc znaczaca informacja, bo mozesz byc juz za stary na programowanie

napoczatku ograrnij zasady czystego kodu, pisanie obiektowe na wysokim poziomie, tego wszystkiego nauczysz sie robiac projekty, wiec nie trac czasu na zadanie zbednych pytan tylko wez sie do roboty; a co bys chcial robic w tym c++?
komentarz 2 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Po tym, że się biorę za Qt i przykładowym projekcie, który zaproponowałem (sobie), wygląda na to, że chciałbym się zająć programowaniem GUI, no jakieś aplikacje użytkowe, to mnie uświadamia, że powinienem później trochę zgłębić temat dobrego UX.
komentarz 2 października 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
i co zwiazku z tym, ze bierzesz sie za Qt? c++ jest tak wielkim jezykiem, ze jedno nie wyklucza drugiego, powodzenia GUI w c++, od tego sa inne technologie

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Pełen podziw, 16 lat i 8 miesięcy i już takie ambicje, och, żeby tak moi uczniowie mieli choć ułamek tego co Ty masz.
A co do tematu:
W firmach programista C++ z doświadczeniem, to człowiek, który programuje w tym języku przez okres 3 lat, dla porównania programista Java to tylko 1 rok. (tak to było przynajmniej kilka lat temu)
Czym większe masz portfolio tym lepiej (ale to i tak zależy od firmy). Popieram kolegę QizmoPL, na spokojnie pogłębiaj swoją wiedzę w danym temacie, programowanie obiektowe jest dziś bardzo modne, choć język C++ zawsze należał do bardziej strukturalnych. Tylko nie wszystko naraz, naucz się konkretnie jednej rzeczy dobrze, bardzo dobrze, potem ewentualnie druga, itp.

Powodzenia wink

1
komentarz 2 października 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

choć język C++ zawsze należał do bardziej strukturalnych.

Zawsze, czyli nigdy

komentarz 2 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A tak, pomyliło my się z C
+1 głos
odpowiedź 2 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Najlepszym sposobem na sprawdzenie dostępności pracy w danej technologii jest przeszukanie różnych serwisów z ofertami i wypracowanie pewnej mediany oczekiwań pracodawców.

Do CV można dać różne rzeczy, najlepiej coś związanego z przyszłą robotą, w skrócie należy zrobić pierwsze dobre wrażenie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,738 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...