• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Gry sie zacinają na dobrym sprzęcie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,992 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
zamknięte 24 listopada 2017 przez Piksel
czemu jak gram w wiedzmina 3 ustawienia uber i synchronizacia pionowa odpalona i skocze przez płot to spadek pięciu fps i nagle lag i wraca od 60 fps znów i jest normalnie tak samo z cs spadek 40 fps i wraca do 300 fps i jak jest spadek i lag i w pancie jak edytowałem i przesuwałem element to on sie tak śćinał ale teraz jest juz ok i w terrari mam spadek fps z 10 i lag i tak jest we wszystkich grach jakie gram
sterowniki najnowsze
robiłem testy dysku to wszystko ok jest
komputer kupiony kilka miesiecy temu
i moze to przez windowsa mam 10 bit 64

chciałbym prosic o pomoc w tej sprawie

komputer
Procesor - intel i7 -7700 3,6 GHz 8 MB
Karta graficzna - GTX 1080 Zotac Mini
8 RAM
Płyta główna - ASRock H110M DVS R3.0
RAM - 16 2133 mhz
Obudowa - SilentiumPC Gladius M35T Pure Black
Dyski - hdd 1t, sdd 240gb
Zasilacz - Cosiar 550 W
komentarz zamknięcia: zam
komentarz 2 października 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Czy gry o których mówisz masz zainstalowane na HDD czy SSD?
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
hdd

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Może takie trochę prozaiczne pytanie, ale czy dawno odkurzałeś komputer?
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
no nie bo to nowy komputer ale jakaś mała warstwa kurzu jest
komentarz 2 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Ma kilka miesięcy, zatem kilka miesięcy nie był czyszczony. W takiej sytuacji najbardziej w dupę dostaje procesor i karta graficzna (czyli elementy komputera, które mają największy wpływ na opisywane przez Ciebie problemy). Jestem w stanie założyć się, że karta, bądź procesor grzeje się ze względu na fakt zbyt dużej warstwy kurzu, polecałbym "czynności serwisowe" rozpocząć od dokładnego odkurzenia oraz przedmuchania sprężonym powietrzem. Jeśli to nic nie da - wtedy można dumać dalej.
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
procek 52 karta 47 podczas grania
0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Zainstalowane masz wszystkie najnowsze sterowniki ?
komentarz 2 października 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

sterowniki najnowsze

komentarz 2 października 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
owszem ale czy wszystkie potrzebne :)
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
wszystkie mama
0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Korzystasz z jakichś programów do „poprawy” wydajności komputera? Jeśli nie – niech tak zostanie. Jeśli tak – napisz jakie.
1
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
nie korzystam
0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

[draghan]:
Czy gry o których mówisz masz zainstalowane na HDD czy SSD?

[Piksel]:
hdd

Prawdopodobnie tutaj leży pies pogrzebany. Ciężko w takiej sytuacji stwierdzić coś na pewno, bo problem może mieć podłoże w wielu czynnikach, ale chwilowe spadki FPS z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą mieć miejsce w momencie doczytywania danych z dysku. HDD jest bezsprzecznie wąskim gardłem w tym przypadku. Wiesz z jaką prędkością działa Twój napęd dyskowy?

Na Twoim miejscu spróbowałbym zainstalować problematyczny program na SSD i przekonać się, czy objawy ustąpią.

komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
własnie pobrałem the forest na ssd który mi lagował na hdd ale sprawdze dopiero za 20 min

 

a to mój dysk - https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/
komentarz 2 października 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Z tego co widzę to tragedii nie ma - 7200 RPM, 64MB cache... Jak na HDD przyzwoicie, aczkolwiek i tak przy dużej ilości danych które są transferowane podczas rozgrywki przy wysokich ustawieniach graficznych może wywołać widoczny spadek wydajności. Daj znać później, jak tam wynik eksperymentu.
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
w grze the forest stałe 60 fps na sdd a na hd były zacinki jeszcze sprawdze gta v ale to jutro bo pobiera sie 10h ale kupiłem dysk hdd specialnie na gry a sdd na system i programy to co mam teraz zrobić ?
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
a sdd tylko 240 gb
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
tylko jest spadek 1 fps ale to chyba normalne
komentarz 2 października 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

kupiłem dysk hdd specialnie na gry a sdd na system i programy to co mam teraz zrobić ?

Ciężko tu poradzić cokolwiek ponad to żeby oszczędzać miejsce na SSDku i wrzucać tam aktualnie ogrywane tytuły. Odczyt danych z HDDka jest po prostu zbyt wolny w porównaniu do prędkości reszty sprzętu.

0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez Mateusz Karłowski Obywatel (1,600 p.)
Jaki masz cooler bo jak boxowy to kup se nowy bo on na i7 nie daje rady? Sprawdź temperaturę w jakimś programie może to być wina temperatur.

Ps. Dziwnie trochę dopasowałeś podzespoły bo np. i7 i H110M to chipset do i3 i Pentiumów
komentarz 2 października 2017 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
mam ten podstawowy ale troche poczekam to zarobie na wodne chłodzenie
komentarz 3 października 2017 przez Mateusz Karłowski Obywatel (1,600 p.)
A sprawdziłeś jakie temperatury. A co do AiO uważam że do takich procesorów jest tylko trochę lepsze a 8 razy droższe.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 272 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Andrzej Majewski Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,347 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez HeroGames Początkujący (380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 644 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Piksel Nowicjusz (210 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...