• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ukrycie rutera w sieci

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
820 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Ziken Początkujący (330 p.)
Dzień dobry,

chciałbym podłączyć do sieci lokalnej ruter tp-link tl-wr740n tak aby nie można było go wykryć. Adres ip jest przydzielany za pomocą adresu mac(podałem adres laptopa i zrobiłem klonowanie adresu mac). Jak jeszcze muszę się zabezpieczyć aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko wykrycia?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
edycja 2 października 2017 przez shotokan

Zacznijmy od tego, że wszystko da się wykryć i koniec, wystarczy tylko odrobina lub więcej niż odrobina wiedzy i już. Aby być nie wykrytym to jedyna opcja odciąć się od sieci i jużsmiley

A do czego w takim razie ma służyć ten router? Czy ma on być punktem zewnętrznym Twojej sieci na świat, przydzielać adresy komputerom w sieci, czy jakimś tam elementem...
Ogólnie router jest istotny, jak chcemy naszą sieć LAN podłączyć do sieci Internet, sam wykonuje szereg prac i nawet jego ukrycie, nie sprawi, że będzie niewidoczny.

Co do Twojego pytanka to klonowanie adresu MAC wystarczy na początek, ale powtarzam, nie jest to zabezpieczenie na 100%. Jest jeszcze TTL, czyli czas życia pakietu, jeśli Twój router by nie zmniejszał tego czasu to byłoby to kolejne zabezpieczenie, jednak nie mogę znaleźć w Twoim routerze takiej opcji, aby to włączyć. Twój sprzęt to typowe zwykłe urządzenie typu SOHO. Jak chcesz się bawić w takie rzeczy to polecam routery Cisco lub microtika.

komentarz 3 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Rozumiem, że chcesz korzystać z sieci akademickiej i być niewidzialnym, czy tak?
Napisz może, co chcesz osiągnąć tym ukryciem routera, laptopa.
komentarz 3 października 2017 przez Ziken Początkujący (330 p.)
To, że chce mieć internet również na innych urządzeniach które nie mają wejścia Ethernet np. telefon ale nie można mieć rutera w akademiku
komentarz 3 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

To trzeba było tak od razu mówić...cheeky
Moim zdaniem, cokolwiek byś nie zrobił, to i tak się nie ukryjesz w 100%. Bo tak, musisz utworzyć sieć WiFi, czyli ogólnie fale elektromagnetyczne (czy to router, czy laptop jako hotspot będą je wysyłać), nawet jak ukryjesz sieć tzn. SSID sieci dasz jako niewidoczne, osłabisz sygnał do minimum to i tak te fale nie znikną i sąsiedzi będą mogli je wykryć. Sąsiedzi bo wątpię, aby sygnał doszedł dalej.
Moja rada - dogadaj się z sąsiadami, albo internet mobilny w telefonie
Choć chętnie bym się dowiedział od kogoś mądrzejszego na tym forum, czy nie można zrobić jeszcze czegoś, technologia się tak szybko zmienia, że nie sposób za nią nadążyć.
Miłegosmiley

komentarz 3 października 2017 przez Ziken Początkujący (330 p.)
O to się nie trzeba martwić :). Mam na myśli administratora sieci, aby nic podejrzanego nie zobaczył w logach
komentarz 4 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Domyślam się w sprawie sąsiadów (sam się akademikowałem przez 5 latwink). Co do admina to trudno powiedzieć, co on tam będzie widział, jak zrobisz hotspota z laptopa, zależy jaki jest kumaty i z jakiego oprogramowania korzysta.
Jak coś mi wpadnie jeszcze do głowy to dam Ci znać, ale jak to mówią, student wszystko da radę zrobić, cheeky

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Piotrek2713 Mądrala (5,320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...