• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP+mysql -> System logowania z 2 odcinka kursu PHP

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
213 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w PHP przez Thorwaldsen Początkujący (250 p.)
zmienione kategorie 1 października 2017 przez Arkadiusz Waluk

Witam jestem wlasnie podczas kursu pana Miroslawa i utknalem w pewnym momencie filmu a mianowice w 35 min i 33 sek.  Kiedy probuje przetestowac, ale zamiast "it works" otrzymuje coś takiego:

Próbowałem analizować swoją pracę, ale nie mogę znaleźć co jest w niej nie tak.Starłem się wzorować na kodzie z kursu,lecz nadal nie działa. Oto mój kod:

"zaloguj.php"

<?php
	require_once "connect.php";
	$polaczenie = new mysqli($host, $db_user, $db_password, $db_name);
	if ($polaczenie->connect_errno!=0)
	{
		echo "Error".$polaczenie->connect_errno . "Opis: " . $polaczenie->connect_error;
	}
	else
	{
	$login = $_POST['login'];
	$haslo = $_POST['haslo'];	
	echo "it works";	
	$polaczenie->close();
	}	
?>

"connect.php"

<?php

	$host = "localhost";
	$db_user = "root";
	$db_password = "";
	$db_name = "jacekswiat";
	
?>

oraz form z "logowanie.php"

<form action="zaloguj.php" method="post">
			<center>Login:</br><input type="text" size="30" name="login"/> <br>
			Hasło:</br><input type="password"  size="30" name="haslo"/> </br></br><center>
			<input type="submit" value="Zaloguj"/>
	</form>

Z góry dziękuję za pomoc!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 1 października 2017 przez Thorwaldsen
 
Najlepsza
Zapewne uruchamiasz swoją stronę poprzez file:// (dwukrotne kliknięcie na plik i otwarcie w przeglądarce). A tak się nie da, bo PHP musi zostać zinterpretowane. Należy mieć więc interpreter i najprościej jakiś serwer - jeśli przerabiasz kurs to pewnie masz XAMPPa, czyli pakiet z Apache i PHP. Umieść pliki w htdocs i wejdź na stronę przez serwer, czyli http://localhost, nie poprzez otwarcie pliku i powinno działać.
komentarz 1 października 2017 przez Thorwaldsen Początkujący (250 p.)
Dzięki wielkie! Pomogło. Dopiero zaczynam przygodę z php i cieszę się że można znaleźć ludzi którzy chętnie pomagają, bo takie niby drobiazgi jak widać potrafią zastopować postępy :) Jeszcze raz dzięki.
komentarz 1 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Spoko, nie ma sprawy.
komentarz 2 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
To dlaczego zaczynasz przygodę od 2 odcinka a nie 1?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2016 w PHP przez owolcz Początkujący (340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w PHP przez Szymon hciećwiedzieć Początkujący (330 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 1,748 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...