• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wykryć stary monitor w Windows 10?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,461 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez rradzzio Początkujący (480 p.)
Otóż podłączyłem drugi monitor, który jest dość stary (Samsung SyncMaster 152N) (kabel VGA) do płyty głównej (MSI B350M Mortar) poprzez przejśćiówkę HDMI - VGA (na płycie podłączyłem do HDMI). Wejście HDMI na mojej karcie graficznej (GTX 1050 Ti) jest zajęte przez pierwszy monitor, dlatego tego drugiego monitora tam nie podłączyłem ;p jednak jest ten drugi monitor podłączony, ale sam Windows 10 go nie wykrywa. Jakieś sugestie? :)

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 30 września 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
wybrane 1 października 2017 przez rradzzio
 
Najlepsza
Witam

Nie możesz podpiąć monitora do płyty głównej, jeśli posiadasz (działającą) kartę graficzną, bo ona ma „pierwszeństwo” w wyświetlaniu obrazu. Obydwa monitory muszą zostać podpięte do karty graficznej, bo to ona jest odpowiedzialna za to co widzisz na ekranie.

No chyba, ze jest jakiś sposób, ale się z takim nie spotkałem, wtedy proszę mnie poprawić
komentarz 1 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jest możliwość, aby pracowały równocześnie dwie karty graficzne np. połączenie w trybie crossfire, ale karty muszą obsługiwać ten tryb.
+1 głos
odpowiedź 30 września 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Karta, do której podłączyłeś stary monitor jest najprawdopodobniej albo niezainstalowana lub wyłączona (masz przecież inną). Spróbuj wejść w menedżer urządzeń i to sprawdzić, ewentualnie aby szybko sprawdzić, czy monitor stary działa, to podepnij go w miejsce nowego :)
komentarz 30 września 2017 przez rradzzio Początkujący (480 p.)
Stary monitor jest podłączony do płyty, a ten nowy (czyli pierwszy) jest podłączony do karty :)
1
komentarz 1 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Podłączenie monitora do płyty głównej jest równoznaczne z podłączeniem monitora do karty graficznej zintegrowanej z płytą główną. Ponieważ masz już zainstalowaną inną kartę graficzną, to ta zintegrowana nie jest obsługiwana przez system operacyjny. Musisz podłączyć monitory do tylko jednej karty. Są też technologie umożliwiające pracę równoczesną dwóch kart - sprzężenie, np. tryb crossfire, lub zabawa z biosem/uefi. Choć polecam opcję pierwszą - jedna karta, dwa monitory.
+1 głos
odpowiedź 1 października 2017 przez niezalogowany
1050 Ti ma przecież jeszcze złącze DVI-D, podłącz monitor do niego. Musisz użyć adaptera, zwykła przejściówka DVI - D-Sub nie zadziała.
komentarz 1 października 2017 przez rradzzio Początkujący (480 p.)
Wiem, że ma złącze DVI-D, ale nie mam adaptera do tego złącza, jutro wybiorę się do sklepu po niego :) dzięki za odpowiedź :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 614 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 268 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Vertii Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...