• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

tworzenie gier

Object Storage Arubacloud
–1 głos
524 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w C i C++ przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Witam,

Mam zamiar w małym zespole ( 2 osoby ) zacząć tworzyć gry. Chcielibyśmy stworzyć coś na miarę innych gier tworzonych przez małe zespoły ( np darkwood, Zaginięcie Ethana Cartera, Firewatch) Wiemy oczywiście, że to doświadczone zespoły i jeszcze daleko nam do nich, ale po to powstało to pytanie - w jaki sposób powinniśmy się uczyć , żeby im dorównać i zrobić coś na podobnym poziomie?  Chcielibyśmy nauczyć się obsługiwać silniki do gier ( najlepiej bazujące na c++), dowiedzieć się jak tworzyć modele 3d używając fotogrametrii lub w np. blenderze, jak programować fizykę gry i cała grę albo nawet nauczyć się działów matematyki, które najbardziej nam się przydadzą, ogólnie jak najwięcej rzeczy dotyczących tego tematu. Jakie książki, kursy czy tutoriale najlepsze były dla nas ( jesteśmy bardzo początkujący). Najlepiej, żeby wszystko było w języku polskim, a jeśli nie to jakie kursy z angielskiego zrobić ( jesteśmy na poziomie B1 ).

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 września 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
wybrane 5 października 2017 przez kvbq
 
Najlepsza
https://forum.pasja-informatyki.pl/251363/chec-stworzenia-wlasnej-gry

Może moje pytanie sprzed pół roku Wam troszkę pomoże.
komentarz 30 września 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Dziękuje za odpowiedz, na pewno się przyda. Jeszcze mam takie pytanie czy dało Ci się znaleść jakieś ciekawe kursy, poradniki (niestety nie znalazłem ich w wątku), może masz jakieś rady dla nas?
1
komentarz 30 września 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
W moim przypadku wyszło tak, że przerzuciłem się na strony internetowe, więc nie mogę ci nic polecić z c++/c#.
1
komentarz 30 września 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
W każdym razie bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
1
komentarz 30 września 2017 przez niezalogowany
przywrócone 29 marca 2020 przez Arkadiusz Waluk
jeśli chodzi o kurs c++ początkowy to polecam kurs Mirosława Zelenta - podstawy c++, bardzo dobry kurs, pokaże ci jak się programuje.
1
komentarz 30 września 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

W każdym razie bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Nie ma problemu, powodzenia.

komentarz 30 września 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Właśnie przychodzimy tu po tym kursie, ale nadal uważamy, że jesteśmy na samym początku nauki.
1
komentarz 30 września 2017 przez niezalogowany
przywrócone 29 marca 2020 przez Arkadiusz Waluk
jest też taka jakby książka pdf -  megatutorial. od zera do gier kodera" - całkowicie za darmo
1
komentarz 30 września 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
,,Sam początek nauki" to pojęcie odbierane przez każdego inaczej. Też kiedy zaczynałem przez bardzo długi czas myślałem że dopiero zaczynam. Pozbądźcie się takiego nastawienia bo to zniechęca. Przez praktycznie całe życie będzie jeszcze ogrom nauki przed tobą. W każdym jego momencie.

Na poziomie o jakim wspominacie w głównym poście tego tematu sam jeszcze nie jestem, na razie jestem na etapie prostych gier i programów graficznych. (skrajnie prostych)

Do profesjonalnego programowania długa droga, ale będzie super i to się liczy.

 

Początki początków uczyłem się z cpp0x.pl a później zewsząd w internecie.
+1 głos
odpowiedź 30 września 2017 przez niezalogowany
przywrócone 29 marca 2020 przez Arkadiusz Waluk

Jeśli chodzi o książkę do c++ polecam Szkoła Programowania (Wydanie VI) Stephen Prata. Myślę, że jest całkiem dobra, dużo wiedzy i dobre wykonanie. 

 

Pozdrawiam :) 

komentarz 30 września 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Dziękuje za pomoc.
+1 głos
odpowiedź 30 września 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
Myślę że najlepiej będzie robić coraz to bardziej rozwinięte projekty. Zaczynając od prostych gier tekstowych na opanowanie języka. Pamiętajcie tylko żeby  te projekty były czymś co was zainteresuje, przynajmniej na początku, żeby się nie zniechęcić. (np. mnie nigdy nie interesowało pisanie notatników, segregatorów itp., chociaż i tak kiedyś zamierzam jakieś napisać, każda wiedza bywa przydatna)

Jeśli chcecie jakiś przykład na start, możecie zrobić kółko i krzyżyk w konsoli. A na całkowity początek fajne jest coś takiego: losuję liczbę z przedziału 1-1000, użytkownik musi zgadnąć, do dyspozycji ma tylko informację czy liczba jest większa czy mniejsza. Potem zrobić to jeszcze raz ale lepiej, z menu. Potem z opcjonalnym wyborem zakresu przez użytkownika. Itp.
komentarz 30 września 2017 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Chcemy tak własnie robić, ale nie wiemy skąd czerpać wiedzę, żeby rozwijać kolejne projekty. Czy znasz jakieś tutoriale albo inne źródła wiedzy, które poszerzą nasze umiejętności? Jeśli chodzi o kółko i krzyżyk czy losowanie i zgadywanie liczby to zrobiliśmy to podczas kursów c++ u pana Zelenta. Na razie nie rozwinęliśmy tego, ale na pewno spróbujemy.
1
komentarz 30 września 2017 przez TomaszA2 Obywatel (1,720 p.)
U mnie to działa w ten sposób, jeśli czegoś potrzebuję, to tego szukam. (jeśli chodzi o funkcje typu pobierz znak z klawiatury, jak odczytywać dane z plików, zapisywać itp.) A jeśli chodzi o podstawy podstaw to praktycznie dowolny kurs będzie dobry, mnie szybko znudziły te kursy. I w sumie wyszło na to że czerpałem po trochę z każdego kursu.

Podobne pytania

0 głosów
8 odpowiedzi 20,200 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 243 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 402 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w Offtop przez Kamil Miętkiewicz Użytkownik (630 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...