• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Migające diody laptop dell

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,162 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Witam,

Mam problem z laptopem dell latitude  e4310.

Wymieniałem w nim pastę na procku, robiłem to już kilka razy i zawsze było dobrze. Teraz dzieje się coś dziwnego po włączeniu laptopa słychać ze laptop pracuje kręci się wentylator na ekranie nie ma żadnego obrazu po czym po chwili gaśnie i dioda dysku świeci się cały czas chociaż go nie ma a diody baterii i sieci mijają. Nie wiem  o co chodzi bo nie mogę go włączyć. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
komentarz 30 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Możliwy problem z procesorem (zwłaszcza jak się tutaj bawiłeś) / płytą główną.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 września 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
wybrane 30 września 2017 przez misiek90
 
Najlepsza
"Dioda dysku się świeci chociaż go nie ma" - odpalasz kompa który nie ma dysku? System odpalasz z pendriva czy jak?

Jeżeli nie masz obrazu na monitorze to może po prostu nie podpiąłeś taśmy. Moja propozycja jest taka żebyś rozkręcił ponownie komputer, nie musisz sciągać radiatora z procka bo szkoda pasty, ale rozkręć resztę, zobacz czy aby na pewno wszystkie taśmy i przewody są podpięte.
komentarz 30 września 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Wszystkie taśmy są wpiete  patrzyłem. Wszystko jest dobrze wpiete nie pierwszy raz już rozbierałem tego lapka. A czy jest dysk czy nie to i tak laptop po chwili gaśnie i migają te diody. Jakby lapek chodził bez dysku to i tak powinien działać i nie powinien się po chwili wyłączyć.
komentarz 30 września 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Nie wiem czy to może mieć wpływ ale napisze. Zanim wziąłem za wymianę pasty to poszukałem na forach czym najlepiej usuwa się stara pastę. Spora większość polecała zmywacz do paznokci wiec kupiłem taki i usunąłem stara pastę. Lecz podczas nakładania zmywacza na ręcznik papierowy dosłownie kilka kropelek spadło mi na płytę główną odrazu wziąłem ręcznika i wytarlem do sucha po czym odczekalem jakiś czas. Czy to może być powód tego problemu ?
komentarz 30 września 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Nie wydaje mi się żeby to była przyczyna, ja osobiście z braku laku czyściłem procesor tanią wodą toaletową. Przynajmniej ładnie pachniało i laptop działa do dziś (7 lat). Też nie raz rozkręcałem laptopa i często zdarzało się że o czymś zapomniałem. Jeżeli jesteś pewien że wszystko jest podpięte jak należy to wina jest hardwarowa, niestety w tej kwestii nie pomoge
komentarz 30 września 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Teraz nawet mam wszystko odpiete matrycę,klawiaturę,napęd,dysk,RAM i jest to samo chodzi chwile potem gaśnie i diody migaja. Czyli co tak po prostu samo z siebie się popsuło ? Nie przez polanie tym zmywaczem?
komentarz 30 września 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Wreszcie się udało. Wziąłem rozebrałem go jeszcze raz zdjalem chłodzenie wyczyścićiłem dokładnie procesor zmywaczem i resztę płyty głównej w koło procka nałożyłem pastę jeszcze raz skręcił em wszystko i działa :). Dzięki bardzo za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 779 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...