• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plan prac/kolejne etapy budowy strony internetowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 29 września 2017 w Nasze projekty przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
Cześć, pragnę Was zapytać w jaki sposób zabieracie się do nowych projektów (backend + frontend)

Załóżmy, że jest do zbudowania jakiś serwis - na początku pomysł + podstawowe funkcje. Jednak interesuje mnie, w jakiej kolejności przystępujecie do kolejnych prac, jak np.: "struktura bazy danych", "struktura silnika", "projekt graficzny strony", "dokładna specyfikacja funkcjonalności" (i wszystkie inne prace od zera do pełni funkcjonalnej strony).

Właściwe rozplanowanie tych prac i wykonywanie etapów pozwoli, by później jak najmniej zmieniać i przebudowywać. Wiadomo, że projektu graficznego nie zrobisz przed zaplanowaniem dokładnej specyfikacji działania, jednak jak robicie z pozostałymi etapami?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 29 września 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
wybrane 29 września 2017 przez marioosu
 
Najlepsza
To zależy jak duży. Ja sobie wszystko w moim specjalnym zeszycie rozpisuje (na brudno). Patrze co ma sens co nie. Potem pisze plan działań, wiadomo im bardziej szczegółowy tym mniej zmian będzie w trakcie. W dużym (podkreślam) dużym skrócie ja robię tak:

1.Opis ogólny projektu, zarys funkcjonalności (ogół)
2.Wypisanie i opisanie każdej funkcjonalności (szczegółowe)
3.Rozpisanie bazy danych
4.Rozpis jak będzie mniej więcej wyglądać
5.Lista (tak do odhaczenia) co poklei będę robić
6.I po skończonej całej stronie dopieszczenie graficzne
komentarz 29 września 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Też tak robię, natomiast w praktyce wychodzi mi zawsze pierdyliard innych rzeczy (jeśli to bardziej skomplikowany projekt), których nie da rady przeskoczyć.
komentarz 29 września 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Tak, też tak mam. Ale to chyba kwestia w prawy. Bo z każdym projekcie, ta "dokumentacja" jest coraz bardziej zbliżona do rzeczywistości. Tak jak wszystko trzeba wyćwiczyć :D
komentarz 2 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Od ogółu do szczegółu. Pomagają też diagramy, tablica i mazaki :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 427 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w HTML i CSS przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w PHP przez Boshi VIP (100,240 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...