• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w sprawie pracy jako programista

Object Storage Arubacloud
0 głosów
500 wizyt
pytanie zadane 26 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez arekdev Nowicjusz (140 p.)
Witam serdecznie jestem programistą PHP. Mam kilka swoim projektów i ogólnie jestem samoukiem. Niestety szkoły nie skończyłem w branży informatycznej. Mój problem polega nad tym, że się zastanawiam nad dwiema opcjami pracy. Dziś dzwoniłem do pewnej firmy programistycznej niedaleko mojej miejscowości i osoba z którą prowadziłem rozmowę mówiła mi, że jeśli będę umieć Angular 2 bądź 4 oraz jeśli poznam działanie i będę się dobrze odnajdywać w symfony 2 to mam pracę od ręki. Kolejne moje plany to zrobienie kursu Java, ale od prawdziwego zdarzenia. Znalazłem kilka takich w moim mieście do którego mam raptem 15 minut samochodem i w Krakowie kurs Java kosztuje blisko 6 tysięcy złotych. Rozmawiałem z osobami które prowadzą kursy, że mnie nauczą pisać aplikacje takie  jakie się robi w przyszłej pracy na stanowisku junior java developer. Kurs takiego Angulara jest o wiele tańszy, ale nie wiem już co naprawdę wybrać. Sam się nauczyłem PHP, ale Javy nie dam rady jednak sam. Co byście zrobili na moim miejscu? Zainwestować w kurs Javy czy jednak praca na miejscu i nauczyć się Angular 2/4 i Symfony 2? Sprawdzałem rynek pracy i o wiele więcej jest ofert dla Javy także proszę o odpowiedzi :)
Pozdrawiam!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Czemu miałbyś się sam nie nauczyć Javy? Poza tym oczywiste jest, że panowie z kursu Ci powiedzą, że nauczą Cię tego, co oferuje ich kurs. Na Twoim miejscu wziąłbym się do samodzielnej nauki. Ciężko mi doradzić w sprawie wymienionych technologii, bo sam nie wybrałem żadnej z nich.
komentarz 26 września 2017 przez arekdev Nowicjusz (140 p.)
Hmm a polecasz jakieś dobre strony z kursami czy coś? Java jest o wiele trudniejsza niż PHP i jednak jak zaczynam się jej uczyć to jest ciężko :/
komentarz 26 września 2017 przez Forester Użytkownik (560 p.)
Ja osobiście uczę się Javy ze strony http://mojajava.pl/. Polecam, autor dosyć zrozumiale wszystko tłumaczy. Zakładam, że znasz już z PHP podstawowe pojęcia programistyczne typu pętla, instrukcja warunkowa, zmienna... Jeśli tak, nie powinieneś mieć z tym problemu.
komentarz 26 września 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Ostatnio przerobiłem sobie kurs z Pythona3, PHP, SQL i JavaScript ze strony SoloLearn. Moim zdaniem strona dla początkujących może być, zwłaszcza jak ktoś chce się szybko rozeznać w technologii, której jeszcze nie zna.

komentarz 26 września 2017 przez arekdev Nowicjusz (140 p.)
PHP umiem bardzo dobrze :) Okej sprawdzę
komentarz 26 września 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Wiem, pisałem z myślą o zapoznaniu się z Javą.
komentarz 26 września 2017 przez arekdev Nowicjusz (140 p.)
Zobaczę to oczywiście, ale jednak kurs to kurs jest większa wiedza nauczą mnie na konkretnych przykładach. Tylko kosztuje nie mało :/
komentarz 26 września 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Nie jestem pewien. Najpełniejsza wiedza znajduje się w oficjalnej dokumentacji i tacy nauczyciele korzystają właśnie z tego lub innych materiałów, które i tak bazują na niej. Kwestia tylko tego czy znasz angielski oraz czy umiesz logicznie myśleć. Jak tak, to wszystkiego możesz sam się nauczyć samodzielnie. Jeśli natrafisz na problem, to możesz dopytać na forach o co chodzi w danym zagadnieniu.
komentarz 26 września 2017 przez arekdev Nowicjusz (140 p.)
Więc jestem w dołku :) Bo sam jak zaczynam javę to nie mam czasu w sumie w domu bo pracuję w czymś co nie sprawia mi przyjemności i nie widzę w tym przyszłości. I mam mało czasu na naukę w domu jednak. Zobaczę mimo wszystko dzięki za odpowiedzi :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 630 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,725 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez odzb Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,133 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...