• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

menu główne / nawigacja strony..

Object Storage Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 26 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rice Początkujący (440 p.)

Cześć :)
Czy mógł by mi ktoś podesłać jakiś link do tego jak zrobić taką nawigację strony jak jest tutaj: http://red-monkeys.de - lub wytłumaczyć mi to jak zrobić. Dokładnie chodzi mi o ten efekt przejścia gdy najadę na menu główne lub scrolluje stronę w dół.

Dzięki śliczne za wszelką pomoc jak i za wszelkie materiały.
Pozdrawiam bardzo serdecznie - P ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
1.Uruchom funckje moveFrame.

2.Jeśli mój obiekt(nav), zbliży się na określone odległość(podpowiedż Obiekt RECT bądż z jQ parseTop)

3.Wtedy, przesunRamke.

4.Wczesniej sprawdz czy podczas wydarzenia scrollowania odleglosc sie zwieksza/zmniejsza od mojego obiektu

5.Przesun ramke prawo/lewo

6.Jak moj licznik rowna sie 0, nie przesuwaj w lewo.

7.Jak mój licznik równa się x[MaxNavElement] nie przesuwaj w prawo.

Proszę ;)
komentarz 26 września 2017 przez rice Początkujący (440 p.)
Kurde trochę to skomplikowane tym bardziej jak się zaczyna uczyć JS / JQ.

Głupio mi prosić ale bardzo mi się to menu spodobało w sensie to przejście chciałbym wykorzystać to w swoim projekcie.. Można by poprosić taki poradnik dla niezbyt bystrych?  :D Lub może rozpisał byś mi to tak jak możesz.. Przy okazji po uczył / nauczył bym się czegoś :D
komentarz 26 września 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Na początek spróbuj zając czymś łatwiejszym. Ale jak chcesz tu masz pogląd jak to ma działać. Uwaga, dośc stary, więc nie najlepszej jakości.

https://github.com/PatrykMaternicki/InperiumSoftwareWWW/blob/master/JS/navigation.js

https://patrykmaternicki.github.io/InperiumSoftwareWWW/
komentarz 26 września 2017 przez rice Początkujący (440 p.)
Chciała właśnie jakieś menu dynamiczne nauczyć się robić przy pomocy JS ale nigdzie nie mogę znaleźć nic żeby zacząć się tym bawić. A takie menu ładnie wygląda na stronie typu onepage
komentarz 26 września 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Bo nie ma tutka do tego, trzeba pomyśleć o tym jak o dziecku, którego musimy go nauczyć. A żeby go nauczyć potrzebujemy.

1.addEventListenera.

2.Obiekt czyli nasze API.

3.addEventListener => decideHowMove();

4.checkPos() => moveLeft() or moveRight() => (dla right)checkIsMaxPos() (dla left)checkMinPos().

5.moveFrame();
komentarz 26 września 2017 przez rice Początkujący (440 p.)
no rozumiem ale jakoś tak trochę dziwnie bo np do takiego css to jest pełno poradników jakiś jak coś stworzyć a jak do js czegoś szukam to tylko ewentualnie znalazłem jak stworzyć jakiś prosty slider (z opisem co i jak) tak to nic praktycznie nie ma co można by wykorzystać i uczyć się tworzyć.. same gotowce.. dla tego według mnie jest się ciężej uczyć JS jak nie ma praktycznie żadnych przykładów zastosowania.. oczywiście ktoś powie że kreatywność etc. mi się lepiej uczy jak ktoś pokazuje jak coś stworzyć widzę jak ktoś tworzy coś i sam zaczynam szukać jeszcze jakiegoś ale o jakie mogę daną rzecz ulepszyć czy poprawić :) - tak się nauczyłem sporo w html czy css..
komentarz 29 września 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Ale ja ci dałem , 2 przykłady jak to zaimplementować. Zacznij od czegoś łatwiejszego w JS, a potem zobaczysz, że wow rozumiem to.

A po drugie to słabo szukasz:

https://www.cssdesignawards.com/articles/10-cool-css-js-demos-tuts-to-apply-and-use/67/

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 397 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 85 wizyt
pytanie zadane 20 października 2018 w HTML i CSS przez WojcraftPL Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w HTML i CSS przez duqxx Nowicjusz (120 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,599 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...