• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MacBook Air na studia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,138 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Maciek Furmańczyk Nowicjusz (160 p.)

Witam,

za kilka dni rozpoczynam studia na kierunku informatyka i muszę jeszcze kupić jakiegoś lapka. Moją uwagę przyciągnął komputer od Apple. Jest nieduży, podobno mało prądożerny. Ale jako, że nigdy nie miałem do czynienia z Ultrabookami od Apple chciałbym się dowiedzieć czy ten sprzęt MacBook Air 13 da radę przy pisaniu i kompilowaniu programów w Xcode. A może w tej cenie znajdę laptopa z Windowsem, który lepiej poradzi sobie z tymi zadaniami. Dodam jeszcze, że w razie niepohamowanej potrzeby użycia oprogramowania MS w domu (oddalonego o 160km od uczelni) mam maszynę, która wiem, że sobie poradzi.

Pozdrawiam,

MF

komentarz 25 września 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
ej jest jedna wazna rzecz, ktorej nie podales, BUDZET
komentarz 25 września 2017 przez Maciek Furmańczyk Nowicjusz (160 p.)
4000zł. Przepraszam za to drobne niedociągnięcie.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez niezalogowany
Seria AIR nie była aktualizowana od paru lat plus ma nadal wyświetlacze non retina

 

Ja za te 4000zł brał bym używanego Macbooka Pro retina
0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez michalma Obywatel (1,160 p.)
Niedawno stałem przed podobnym dylematem... Podobny budżet, tyle że nie na studia. W domu mam iMaca 5k. Naturalne jest że lapka też chciałem od apple... Przejrzałem jednak CAŁY rynek dostępnych nowych laptopów i wybór padł na acer travelmate x349 m2 wraz ze stacją dokująca. Kosztował mnie coś koło 3200zl... Bateria realnie przy - program do kodowania, przeglądarka z kilkoma kartami, messenger, spotify - działa około 9 godzin. Jest naprawdę świetnie zbudowany, czego bałem się najbardziej, bo to acer... Jednak firma poczyniła widoczny progres w ciągu kilku ostatnich lat. Ja na Twoim miejscu na spokojnie ustalił czego naprawdę potrzebuję... Choć wiem jak silna jest więź do systemu OSX...
0 głosów
odpowiedź 27 września 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Ankieta personalna - jak napisać prośbę o pomoc w wyborze laptopa
Podaj konkretnie czego wymagasz od laptopa poza mobilnością.

Za miesiąc do sklepów w Polsce trafią odnowione Dell Inspiron 7577 (link partnerski), ten pod względem czasu pracy na baterii i wydajności procesora i grafiki będzie w stanie ci zastąpić stacjonarkę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 901 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Pucek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,638 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Bartlomiej Glowacki Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,495 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Ferrow Początkujący (360 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...