• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zużycie dysku 100%

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,017 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Witam. Zakupiłem dziś nowy laprop firmy Acer. Niestety po jego uruchomieniu po krótkim czasie może 5 minut, komputer zaczął strasznie wolno chodzić i przycinać, oraz wydawał taki dziwny dźwięk jakby świszczenia. Uruchomiłem laptop ponownie lecz właczał się on bardzo długo, a po włączeniu nie było zmian dalej wolno chodził. A więc włączyłem menagera zadań i zauważyłęm że zużycie dysku wynosi 95-100%. Szukałem róznych rozwiązań m.in wyłączenie defragmentacji dysku. Jednak zużycie spadło na krótki czas poczym znów podskoczyło do 100%. Komputer jest na gwaracji. Zatem czy warto coś samemu tam grzebać? Co to może być? Czy iść jutro do sklepu i oddać im tego lapka niech wymienią na nowy? Czy w drugim lapku wystąpiłby ten sam problem? Bardzo proszę o pomoc jestem w tym temacie zielony.

Pozdrawiam Fenq80

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Cześć.

Witam. Zakupiłem dziś nowy laprop firmy Acer.

Pakuj ten laptop do skrzynki,bierz dowód zakupu (paragon,faktura) i wal z tym prosto do sprzedawcy.

Zwrot kasy lub wymiana na sprawny.

Nie kombinuj ;)

komentarz 26 września 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Byłem dzisiaj i wymieniłem laptop na nowy,  niestety jest to samo :/.  Co mam teraz zrobić?  Iść jutro oddać laptopa i kupić nowy innej firmy np.  Asus (brat ma laptopa tej firmy w podobnej cenie i nie ma żadnych problemów).  

Ten laptop który przysporzyl mi już tyle problemów to acer Aspire 15.
komentarz 26 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Tak.Wymień na inny model,nawet dopłać.

Widocznie do sprzedawcy trafiła wadliwa partia i chce się tego pozbyć albo nie jest tego świadomy.Uświadom go że handluje badziewiem.

Powtórz.

Zapakuj laptopa,zabieraj dowód zakupu i działaj.

Piszę to po to,byś nie został "łosiem"
komentarz 27 września 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
dzięki za rady. Teraz przy tym drugim egzemplarzu trochę lepiej jest.

Właczam komputer (trwa to ok.35-40 sekund łącznie z zalogowaniem i wpisaniem hasła) . Jak zaraz po właczeniu uruchomie menegera zadań pojawia się że jest 100% zużycia dysku. Po około minucie może mniej spada , i waha się na poziomie 0-50% chwilami podskakując do 100%. Po czasie ~5minut i właczeniu np. przegląderki, uruchomieniu 3 okien i ogładaniu na jednym z nich filmu zużycie dysku wynosi od 0 do 15% (głownie 0-5%, chwilami na bardzo krótko podskoczy do 15%, albo nawet do 80% trwa to kilka sekund , następnie znów spada). Natomiast zużycie ram (posiadam 4gb) wynosi praktycznie cały czas ~60%. I teraz czy tak powinno być ? Czy po prostu coś jest źle i jednak oddać tego lapka? Dodam że duzo zużycia ramu  bierze NortonSecurity,(nie wiem czy potrzebny mi ten antywirus).  Jeszcze raz proszę Cię o radę i podpowiedź. I dziękuję za czas dotad poswiecony.
komentarz 27 września 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
gdy np. właczyłem prostą grę na necie zużycie dysku od razu podskoczyło do 100% na jakieś 5minut po czym spadło do 40%. Mam mieszane uczucia :/
komentarz 27 września 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Co to za laptop, dzisiaj telefony mają więcej ramu. Podejrzewam że to jakiś kiepski tani model więc nie wiem czego można się więcej spodziewać jak go obciążysz jakimś zasobożernym nowym Windowsem...
komentarz 27 września 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
no wiem ze maja więcej. Ale ten laptop to nie dla gracza czy profesjonalnego grafika. On ma służyć do oglądania filmów w trasie , czasem żeby w jakas gierke mniej wymagajaca pograc
komentarz 27 września 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

jeszcze się odniosę wstecz

 Co mam teraz zrobić?  Iść jutro oddać laptopa i kupić nowy innej firmy

 Podejrzewam, że oni dali ci dokładnie ten sam laptop, dostałeś ten sam niesprawny produkt. Spotkałem się z taką sytuacją. Jestem pewny o tym, że był to ten sam laptop, bo miał lekko odklejoną naklejkę z opisem systemu, pamięci itp. na którą zwróciłem uwagę jeszcze przed zakupem

komentarz 27 września 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Nie dali mi tego samego laptopa gdyż wymiana odbyła się na moich oczach.  Sprzedawca przyniósł nowego lapka a ja oddałem mu tego starszego :)
0 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez niezalogowany
Też tam kiedyś miałem i przeskanowałem go antywirusem, usunąłem wszystko, co znalazł i zostawiłem na 1 dzień wyłączonego i teraz chodzi już normalnie.

BS
komentarz 25 września 2017 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Ale miałeś tak na fabrycznie nowym laptopie?  Bo ja na nim nic nie instalowałem.
komentarz 26 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Wiele producentów instaluje tzw. windows OEM z domieszką własnych syfiastych programów. Nic, tylko zgadywać co oni tam napakują..

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 734 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Joh Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez kacper18 Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...