• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

BIOS laptop ASUS K52F

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
725 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
Cześć, mam laptopa ASUS K52F kiedyś założyłam hasło na BIOSIE wydaje mi sie, ze jakoś od tamtego czasu nie można sie dostać na konto administratora mimo tego, ze hasło jest dobre (przyjmowane normalnie na dwóch pozostałych kontach przy instalacjach itp) ale dowiedziałam sie, ze nie ma to związku. Ostatnio próbowałam je sama wyzerować wpisując puste hasło czyli po prostu 2x zrobiłam Enter zapisałam. Ustawiło nowe hasło nie wiem jakie. Przekopałam internet gdzie polecają wyjąc bateryjke. Rozkręciłam dzisiaj komputer wyjęłam bateryjke włożyłam z powrotem skręciłam. Po podłączeniu do kontaktu laptop sam sie włączył od razu bez hasła z jakaś data z 2010. Niestety po ponownym włączeniu znów wymaga tego hasła. Czy powtórzyć znów z ta bateryjką i wtedy da radę z ustawień biosu pozbyć sie hasła czy może zresetować cały system, bo i tak po zgraniu plików zamierzam to zrobic. Czy zupełnie cos innego rozwiąże sprawę?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Nie bawisz się z żadną bateryjką. Każda płyta główna ma specjalne dwie zworki. Po prostu je zwierasz, a bios od razu wie że przy ponownym uruchomieniu musi zresetować to hasło. Tak przynajmniej jest na zwykłych PC. Na laptopie może też, a może jest po prostu gdzieś schowany specjalny guziczek lub coś innego musisz zdjąć.  Wszystko jest podpisane także od razu wiesz co do czego służy a element resetujący bios też ma swoją indywidualną nazwę.

Na innym forum znalazłem:

"dokładny opis resetu biosu znajdziesz w instrukcji dołączonej do laptopa"
0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 26 września 2017 przez marko

Ze strony Asus ,Twój laptop.

To set the password:
1. On the Security screen, select Setup Administrator Password
or User Password.
2.Type in a password and press [Enter].
3.Re-type to confirm the password and press [Enter].
4.Password is then set.
Type in a password and press [Enter].
Re-type to confirm the password and press [Enter].
Password is then set.
To clear the password:
1. On the Security screen, select Setup Administrator Password
or User Password.
2. Enter the current password and press [Enter].
3. Leave the Create New Password field blank and press [Enter].
4. Leave the Confirm New Password field blank and press [Enter].
5. Password is then cleared.

Zweryfikuj swoje działania.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,009 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 28 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Dudek798 Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...