• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak radzicie sobie z poczuciem ,,przeciwstawienia" się swoim ideom?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
640 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Offtop przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Cześć!

Dzisiaj zrobiłem coś kompletnie wbrew siebie (może wydawać się to dla niektórych śmieszne)- w czasie kartkówki z matematyki nie byłem w stanie zrobić pierwszego zadania do końca- tylko połowę (co jak się okazało było najprostszym ze wszystkich które się pojawiły) . Kolega z ławki postanowił mi pomóc i powiedział mi rozwiązanie, które niestety zapisałem na swojej kartce.

Z kartkówki dostałem jako jedyny z klasy 5 (dla reszty pozostałem zadania stanowiły problem) i wspomniany kolega postanowił podzielić się innym tym, że dostałem od niego wsparcie.

Jak pisałem wcześniej jest to kompletnie wbrew mnie i nie dopuszczalne- czuję się jak śmieć i oprócz tego boli mnie to, że w oczach pozostałych straciłem tą swoją ,,perfekcję".

W jaki sposób radzicie sobie z konsekwencjami decyzji podjętych przez głupotę?
14
komentarz 25 września 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
To pasuje bardziej na jakieś forum dla nastolatków. Znam znaczenie słowa offtop ale bez przesady.
komentarz 26 września 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
Co ty do 4 podstawówki chodzisz że się przejmujesz ocenami w szkole? ;D Polski system edukacji jest nic nie warty i powie ci to każdy kto przez niego przeszedł, jedyne czego uczy to kombinatorstwa i z tego co widzę właśnie dostałeś jego pierwszą lekcje na tym sprawdzianie. Jak źle to nie za brzmi, uczciwość i ambicje nie popłacają w polskiej szkole, także w dalszej edukacji żeby cię nie zdziwiło to co cię może spotkać skoro się przejmujesz tym że ściągałeś od kolegi ;p To tylko świadczy o tym że jesteś właśnie lubiany w klasie że ktoś zaryzykował swoją ocenę by ci pomóc, mogłeś odwzajemnić się tym samym i pomóc temu kumpli z zadaniem które dla niego było problemem.

6 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
No i niby jaki problem. Ty czegoś nie wiesz on Ci podpowie on czegoś nie wie to ty mu podpowiesz tak się trzeba wymieniać informacjami aby sobie jakoś radzić :D
+2 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Co w tym złego? To tylko ocena.. :)
komentarz 25 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
oceny są dla szkół (coraz bardziej zbędne z uwagi na coraz mocniej zaniżany ogólny ich poziom), szkoła daje ci papierek który z kolei wymagany jest przez pracodawców by

1) Odsiać największych debili

2) wymagane przez państwo (do awansu i takich tam)

tyle. Reszta to doświadczenie, które jest najważniejsze ;)
komentarz 25 września 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@kompowiec2, zapraszam do Niemiec z tym podejesciem. Rozumiem oceny sa wazne, ale bez przessady, Tuutaj ponizej 4,5 nie masz szans robic matury ogolnej, dzieki ktorej mozna isc na dowolne studia i studiowac wszedzie. Inna matura, po odpowiedniku technikum, pozwala CI na studia ale nie na uniwerku. Juz nie bede wspominal o tym, ze mozesz miec super oceny, ale zle napiszesz ostatni test i to polowa Twojej oceny. W polsce nie ma tego problemu, bo masz szanse na mature nawet ze srednia 3,00. I moze byc tak, ze w liceum bedziesz miec 6,00. Wiec oceny sa wazne, ale bez przesady.

 

 

Do autora, nie rozumiem CIe do konca, jedna ocena nic nie zmienii, zamiast odpisac trzeba bylo powiedziec nie i tyle, wiec tu raczej zabraklo asertywnosci, zeby powiedziec nie dzieki :). Za bardo sie przejmujesz tym wszytskim jak dla mnie. Na nastepny raz nie spinaj sie az tak, bo to nie ma ensu. Dostaniesz 1 jedynke, a w ciagu roku bedzie jeszcze 30 innych testow itd, wiec wyrownasz to jakos.
komentarz 25 września 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
>szkoła daje ci papierek który z kolei wymagany jest przez pracodawców by Odsiać największych debili.

No dawno głupszej rzeczy nie czytałem. Od kiedy wykuwanie danych rzeczy = bycie najmądrzejszą osobą? :)

> wymagane przez państwo (do awansu i takich tam )

Co? :)
komentarz 26 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)

@DragonCoder spoko, PIS już pracuje nad sztucznym zawyżaniem odsiewu do matury, właśnie dodają jakieś dodatkowe testy czy coś.

>No dawno głupszej rzeczy nie czytałem. Od kiedy wykuwanie danych rzeczy = bycie najmądrzejszą osobą? :)

A czy ja cokolwiek o tym wspominałem? :) w korei też masz przecież spooro wykształciuchów... (częściowo spowodowana naciskiem z zewnątrz i niekoniecznie mam na myśl rodzinę) i nietrudno zauważyć jak się to tam skończyło ;]

> wymagane przez państwo (do awansu i takich tam )
No wiesz, do robót umysłowych wymagają większego wykształcenia mimo wszystko. btw. zrobił się mały offtop, może ktoś zamknie wątek.

>zapraszam do Niemiec z tym podejesciem. Rozumiem oceny sa wazne, ale bez przessady, Tuutaj ponizej 4,5 nie masz szans robic matury ogolnej, dzieki ktorej mozna isc na dowolne studia i studiowac wszedzie

Co kraj to "obyczaj". W polsce wymagają 30% co jest niezłym bezsensem - normalny pracodawca za zrobienie 30% roboty by nas tylko wyśmiał. W szkołach produkuje się zwyczajnie miernych, biernych ale wiernych (a.k.a nauka nacjonalizmu na lekcji historii).

1
komentarz 26 września 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Forum programowania i wrzucanie polityki, uhhhh.. oj ludzie ludzie :)
>A czy ja cokolwiek o tym wspominałem? :)
Oczywiście, że o tym wspomniałeś, proszę - "...Odsiać największych debili.".
komentarz 26 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
skończenie podstawówki jest obowiązkowe więc zdanie jej to nie wyczyn (bo gimbaz już ni mo). Choć z reguły jest tak że w ogłoszeniu mogą wymagać i wyższego ale jak na nic lepszego nie trafią to i tak docenią przede wszystkim doświadczenie (github jako nasze CV itd.)

"Forum programowania i wrzucanie polityki, uhhhh.. oj ludzie ludzie :)"

informatyki też.. :) też mi się to za abrdzo nie poboba, podobnie polityka pojawiła się w takich apkach jak flask czy snap i skończyło się to raczej niefajnie.... chyba tylko appimage się do tego nie mieszał na szczęście. Tak czy inaczej lepiej zrobię EOT, wolę żeby jednak to forum było apolityczne.
+1 głos
odpowiedź 25 września 2017 przez elzszulc Początkujący (300 p.)
Rozumiem, że reszta klasy wie, że dostałeś rozwiązanie od tego kolegi? Bardziej liczy się dla Ciebie zdanie innych o Tobie i czy Twoje własne o sobie? Myślę, że w tej sytuacji możesz podjąć dwie decyzje : albo przyznać się, że ściągnąłeś nauczycielce (nie wiem jakie będą tego konsekwencje, ale na pewno spadnie Ci kamień z serca), albo postanowić, że nie popełnisz więcej tego błędu, wybaczyć sobie i żyć z tym dalej powoli odbudowując zniszczoną reputację. Jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy, ważne jest to, żeby wyciągnąć z nich nauczkę.
0 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Nie masz co się martwić. Polskie szkoły i ich program nauczania to bezużyteczny syfi i to czy będziesz miał średnią 2.0 czy 5.0 nie ma znaczenia, liczą się jakieś konkretne umiejętności np. popularne na tym forum programowanie. Ja mam średnią w szkole średniej około 3,3 a już zarabiam na programowaniu jako freelancer w przeciwieństwie do wielu osób ze średnią powyżej 4.0.
komentarz 26 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
Powiem tak ja mam ten sam problem ale to ja zawsze podpowiadam a inni spisują, jeżeli ci podpowiedział i ktoś zapyta się czy to zrobił to się nie zapieraj że tak nie było bo wyjdziesz na hama  a z tą perfekcją to ludzka żecz że miałeś słabszy dzień. Mi moje najlepsze idee zawsze zabierali koledzy i zawsze im wybaczałem.
komentarz 26 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
@Haker2004 moim zdaniem to nawet dobre podejście, zmniejszasz sobie potencjalnych konkurentów na rynku.
0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Szkolny system jest tak skonstruowany, że karze za błędy, a tak na prawdę w życiu uczymy się najwięcej na błędach. Nie ma co się przejmować. Szkolne oceny nie są wyznacznikiem inteligencji.
0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Ja idę na wódkę z kolegami. Jak dorośniesz, także pójdziesz.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez ebo96rok Bywalec (2,980 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 746 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2017 w Urządzenia mobilne przez ck Obywatel (1,780 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Urządzenia mobilne przez PoProstuTomasz Początkujący (470 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...