• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Środowisko do webdeveloperki na linuksie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
516 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Offtop przez Patryk Baran Nowicjusz (170 p.)
Witam czy moglibyście polecić jakieś środowisko do pisania stron na xubuntu. Niestety ale niema notepada++ na linuksie.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (288,790 p.)
Jeśli możesz i chcesz to PhpStorm/WebStorm. To całe płatne IDE (darmowe do celów edukacyjnych dla uczniów), a więc pełne środowisko do pracy zawierające wiele funkcji i integracji. Z początku może przerazić, ale docelowo staje się niezastąpione.

Jeśli nie to zwykły edytor typu Subilme Text, Atom czy Brackets.
3
komentarz 25 września 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Jeśli nie to zwykły edytor typu Subilme Text, Atom czy Brackets.

>> zwykły edytor

>> Atom

A tak serio: Osobiście używam Atoma i coraz bardziej mnie męczy. Długo się uruchamia, często jest problem z wtyczkami(update) i w sumie trzyma mnie przy nim chyba tylko przywiązanie. Z początku było naprawdę OK - ale teraz staje się naprawdę ciężki. 

komentarz 25 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (288,790 p.)

laugh

Hmm, ja jakiś czas korzystałem z Atoma i byłem zadowolony. Momentami był ociężały, fakt, ale to nie było jakieś irytujące. Zmienić zawsze można, ja teraz tylko PhpStorm :)

1
komentarz 25 września 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,650 p.)

teraz tylko PhpStorm

Wszytko od Jetbrains to potężne narzędzia. Same dobre opinie słyszę. Chyba warto się zainteresować :)

Ja polecam. Tak, są potężne i też swoje kosztują. Z początku nawet mogą przestraszyć (sam miałem taki moment), ale po przyzwyczajeniu i ogarnięciu już nie chce się ich oddać :)
komentarz 25 września 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,650 p.)
Np. PyChram do projektów open source można śmiało używać bez opłat. W sam raz, żeby zapoznać się z oprogramowaniem. Choć jeśli trzeba kupić to może boleć kieszeń :( Tym bardziej, że obowiązuje system abonamentu :(
komentarz 25 września 2017 przez Patryk Baran Nowicjusz (170 p.)
Z góry dzięki. Zainstalowałem atoma myślę że na początek wystarczy.

Choć jeśli trzeba kupić to może boleć kieszeń :( Tym bardziej, że obowiązuje system abonamentu :(

Ja PhpStorma kupiłem i za bardzo nie bolało, wiem że płacę za faktycznie dobry produkt z którego codziennie korzystam. Najpierw używałem go rok na wersji edukacyjnej i jeszcze zniżkę (chyba 20 czy 25%) na zakup personalnej wersji dostałem. Fakt że tanie to nie było, ale jeśli ktoś pracuje w zawodzie to moim zdaniem szybko mu się zwróci. A abonament owszem obowiązuje, bo jest na rok, ale jeśli nie chcesz nie musisz dalej kupować. Możesz dożywotnio korzystać z wersję, która była wydana w momencie zakupu (https://sales.jetbrains.com/hc/en-gb/articles/207240845-What-is-perpetual-fallback-license-). Tyle że przeważnie zmienia się coś w języku, zmienia się wsparcie jakiegoś frameworka, dochodzą nowe funkcje... i w praktyce pewnie większość regularnie odnawia subskrypcje i też mam taki zamiar.

komentarz 25 września 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Sprawdź VSC.
0 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,650 p.)
Polecam VSCode, Atom lub też Brackets. Wszystkie działają na Linuxie.
0 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Emacs/Spacemacs.

Wiem, niektórych to przeraża ale wbrew opiniom nauka Emacsa nie jest taka czasochłonna i straszna.

Ciekawe projekty wspomagające webówkę:

https://github.com/skeeto/skewer-mode

https://github.com/emacs-tw/awesome-emacs#web-development
0 głosów
odpowiedź 25 września 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Najpopularniejsze to Atom, Brackets, Visual Studio Code, Sublime Text, Aptana, WebStorm, Eclipse, NetBeans, BlueFish, Geany, LightTable, i jeszcze masa innych.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 1,610 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w C i C++ przez Patryk Baran Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 347 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,832 zapytań

141,777 odpowiedzi

320,822 komentarzy

62,162 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...