• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odcinek 8 kursu o OOP w środowisku: C++/CLI .NET Visual Studio zamiast aplikacji Borland Builder

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
568 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w C i C++ przez Marcin Szewczak Nowicjusz (150 p.)
edycja 24 września 2017 przez Marcin Szewczak

Witam :)!

Oglądając odcinek kursu Pana Zelenta (serdecznie pozdrawiam) wymieniony w tytule wpadłem na pomysł (w sumie też wymieniony w tytule).

Już na początku (wczytywania danych z pliku) napotkałem błąd. Poniżej zamieszczam screena:

Próbowałem otwierać pliki z różnych formatów, lecz w każdym wypadku spotkałem się z tym samym błędem. Szukałem rozwiązania w sieci (po ang. i po pol.), ale nie udało mi się znaleźć nic co by sprawiło, iż opcja otworz zadziała. Nie chcę się poddać, gdyż dopiero zaczynam całą przygodę. 

Gdy rozwiązania z neta nic nie pomogły dołączyłem bibliotekę fstream, lecz po include do pliku .cpp nie bylem w stanie zsynchronizować lib-a i jej funkcji z CLR (wydaje mi się że jedno z drugim ma niewiele wspólnego, CLI/CLR lepiej współpracują z C#) .

Może ktoś się spotkał z czymś podobnym i mógłby mi w tej materii co nieco pomóc. Najprawdopodobniej nie jestem świadomy procesów, które zachodzą po wywołaniu linijki 277.

private: System::Void otworzToolStripMenuItem_Click(System::Object^  sender, System::EventArgs^  e) {
		OpenFileDialog OpenFileDialog1;
		
		if(OpenFileDialog1.ShowDialog()== System::Windows::Forms::DialogResult::OK) {	

			pole_tekstowe->LoadFile(OpenFileDialog1.FileName);
				//Text = OpenFileDialog1.FileName;
		}

	}

 

Jeśli chodzi o odcinek, to nie poszedłem dalej (chociaż znając życie powinienem), do innych opcji notatnika, zatrzymałem się na otworz, no i ze wszystkich stron próbuję to ugryźć ;p.

Jestem ciągle początkujący w tej materii i nie wiem czy przybliżyłem problem na tyle, by komuś po przeczytaniu posta zaświeciła się lampka w głowie "a nie zrobiłeś tego a tego". Piszę tego posta by nauczyć się również formułowania problemu.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to byłbym wdzięczny jeśliby go tutaj zademonstrował ;).

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 września 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 25 września 2017 przez Marcin Szewczak
 
Najlepsza

Jeżeli pole_tekstowe jest typu RichTextBox, to według dokumentacji (czytałeś?) jednoargumentowa wersja LoadFile rzuca wyjątkiem, jeśli format pliku jest inny niż .rtf. Inna wersja tej funkcji pozwala określić typ czytanego pliku:


pole_tekstowe->LoadFile( OpenFileDialog1.FileName, RichTextBoxStreamType::PlainText);

 

Zobacz sobie w dokumentacji, jakie wartości ma RichTextBoxStreamType.

komentarz 25 września 2017 przez Marcin Szewczak Nowicjusz (150 p.)
Nie czytałem dokumentacji, nawet nie wiem gdzie ją znaleźć.

Jak już pewnie zdołałeś zauważyć, lecę po omacku, więc jakbyś podesłał linka do tej dokumentacji, to na pewno bym spojrzał, na pewno przyda się też już w kolejnym kroku, czyli zapisie do pliku.
komentarz 25 września 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Kolega nowy w internetach? ;) Wpisz w google nazwę klasy/metody i wybierz w wynikach link z microsoftu. Ot cała filozofia.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 10,343 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 320 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...