• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

okropny wirus pomocy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
811 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez anonimxx Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich. Stworzyłam tu konto bo mam okropny problem. Dziś sciagalam moviemarkera i coś poszło nie tak. Wraz z nim pobralam wirusy. Przeglądarkę jakąś A co gorsza jakiś anti-malware który wykrył na moim komputerze wirus "host." Nie pamiętam do końca nazwy Ale wskazał on na wysokie zagrożenie. Kiedy pojawiła się opcją by to usunąć to wykoczyla mi inform.acja by kupić kod licencyjny. Myślę ze cały ten anti Malaware jest wirusem który wmawia ze ma się wirusa na komputerze po to by wyłudzić pieniądze. Nie mam pojęcia co robić bo avast po skanowaniu nie wskazał by coś było nie tak. Jak pozbyć si tego cholerstwa? Mam tylko naście lat i kompletnie się nie znam a boję się ze to coś powaznego
komentarz 24 września 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Może nie na taką odpowiedź liczyłeś ale najbezpieczniej będzie jak zrobisz format wszystkich dysków i będziesz mógł spać spokojnie :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 września 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Recepta będzie taka:

1) Przeskanuj jakim porządnym antywirusem typu eset czy avg, bo avast mało co wykrywa.

2) Albo zamiast skanować antywirusem spróbuj tym: Malwarebytes Anti-Malware

3) Jak nic nie pomoże to masz problem, albo na własną rękę próbujesz odinstalować(może się da). Albo jak się nie da to w menadżerze zadań (ctrl + alt + esc) możesz znaleźć ten proces i zobacz lokalizacje pliku.

4) Nic nie pomogło to formacik
+1 głos
odpowiedź 25 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Pierwsze co to skan Malwarebytes Anti-Malware, później użyj AdwCleaner dla pewności. Jak nie pomoże to szukaj pomocy na jakimś forum specjalistycznym w leczeniu infekcji komputerowych albo zrób sobie formata.
1
komentarz 27 września 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Myślałem że to forum jest w jakimś stopniu "Specjalistyczne"
0 głosów
odpowiedź 26 września 2017 przez zgred Nowicjusz (220 p.)
avast to faktycznie jak sito i to ze sporymi dziurami, nie ma co ufać ze coś wykryje

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 356 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Oren Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 834 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 568 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez gryzon Początkujący (480 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...