• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Witam mam problem z kablem od słuchawek.

Object Storage Arubacloud
–1 głos
298 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
edycja 24 września 2017 przez Karol Ołtarzewski
Przerwał mi się kabel bardzo blisko słuchawki i nie wiem co mam teraz zrobić. Dodam, że jest tam tylko jeden kabel.
1
komentarz 24 września 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A nie da się tego po prostu zlutować? Będzie to pewnie mało eleganckie ale ważne żeby działało.
komentarz 24 września 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)

Kabel został urwany bardzo blisko słuchawki i ledwo wystaje jego druga część 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 września 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Musisz rozkręcić słuchawkę z której wychodzi kabel, będzie tam płytka drukowana z której wychodzą przewody, w zależności od tego jakie to słuchawki może ich być wiele. Teraz musisz pozbyć się z kabla izolacji, ale tylko tyle ile potrzebujesz, problem jet taki że przewody w słuchawkach są lakierowane, a więc zlutowanie ich jest problematyczne, możesz je przepalić aby pozbyć się lakieru ale rób to ostrożnie. Jak już przeczyścisz kable to je zlutuj albo skręć i zaklej izolacją każdy kabelek osobno. Pamiętaj żeby być delikatnym bo jak wyrwiesz przewód z płytki drukowanej to będzie ciężko to zlutować, chyba że masz specjalna lutownice. Generalnie jeżeli nie są to drogie słuchawki to daj sobie spokój bo można się niepotrzebnie zdenerwować, lutowanie słuchawek to nic przyjemnego :D
komentarz 24 września 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Nie rozumiem w którym miejscu mam zacząć rozkręcać te słuchawki ponieważ nie widzę żadnych śrub do rozkręcenia ich.

Cena słuchawek ok. 200 zł
1
komentarz 24 września 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Zapytam inaczej, masz jakieś doświadczenie w rozkręcaniu, skręcaniu, lutowaniu naprawianiu czegokolwiek? Jeżeli nie to bezpieczniej będzie jak dasz to komuś doświadczonemu do zrobienia
komentarz 24 września 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie przesadzałbym już tak... zlutowaniu dwóch kabelków to nie wielka filozofia przecież... chyba, że Kolega nie posiada lutownicy to szczerze mówiąc chyba nawet taniej będzie dać to do jakiegoś serwisu niż kupować lutownicę :)

Poszukaj jakiś sklepów z częściami elektronicznymi, u mnie w miejscowości w takim właśnie sklepie facet robił też drobne usługi naprawcze właśnie typu zlutować coś w zabawkach itp. za parę złotych. Czasami jak masz dać 10-20zł za naprawę to pytanie czy warto w ogóle bawić się samemu jeśli musiałbyś dokupić jakieś rzeczy :)
komentarz 24 września 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Te słuchawki mają 6 kabelkow

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 226 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 389 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...