• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internet mobilny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
432 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
zmienione kategorie 10 czerwca 2015
Witam, jaki internet mobilny polecacie ? Fajnie gdyby był bez umowy, i LTE (chociaż to niekonieczne) Chciałbym przeznaczyć na to około 50-80zł miesięczne. Potrzebuje go na około 3-4 miesiące.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
edycja 10 czerwca 2015 przez testerius
Zły dział, niech moderatorzy przeniosą.

Edit: Za co minusacz skoro temat był w dziale HTML/CSS? ;D
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Cześć, obecnie od ponad roku korzystam z usług play, za połączenie bez limitu  internetu płacę 70 złoty miesięcznie. Prędkość dobra, zasięg również, niestety należy podpisać umowę na 2 lata.
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Akurat ostatnio też się zastanawiałem nad tym. ;)

I traf chciał, że jest świeżutkie zestawienie ofert pre-paid. :) Proszę: http://mobirank.pl/jaki-wybrac-internet-mobilny-na-karte/

A ja mam jeszcze z kolei pytanie: ile trzeba ~ wyłożyć pieniędzy na modem do takiego internetu? Sam nigdy nie korzystałem, więc nie wiem. :/ Chodzi oczywiście o zakup samego urządzenia, bez zobowiązania umową. ;)

komentarz 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Zależy od marki, jak i od prędkości urzadzęnia, ceny są przeróżne od 50 złotych w górę, widziałem modemy po 300 złoty. :-)
komentarz 10 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
edycja 10 czerwca 2015 przez draghan

O, ktoś odpowiedział. ^^ To jak już tu jesteś, to Cię pomęczę. :P

Słyszałem, że te modemy mogą mieć sim-locka... Prawda to? :D

komentarz 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Tak, mogą, ale to modemy kupione u operatorów sieci
komentarz 10 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
To chyba jeszcze jedno pytanie tylko. :P Gdzie taki sprzęcior kupić? :) Jakoś nie widziałem sklepu typowo z modemami. xD
komentarz 10 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Chociażby w Saturnie, dzisiaj widziałem jakieś modele:)
komentarz 10 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Dzięki bardzo. :) Przejdę się po takich Sturnach i innych, ale to może po sesji... :P

Dobrej nocy. :)
komentarz 11 czerwca 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Jeśli chcesz do LTE, to polecam Huawei E3272, mam go już ponad pół roku i bardzo dobrze sobie radzi, w razie czego można podpiąć antenkę.
komentarz 11 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Nieee, tam gdzie ja mam zamiar go używać na bank nie ma zasięgu LTE. :) Ciężko będzie nawet z takim zwykłym zasięgiem. :D
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
edycja 10 czerwca 2015 przez KamilKulig
Skoro potrzebujesz internetu na 3-4 miesiace to wgrę wchodza tylko karty pre-paid. Tutaj polecę ofertę sieci mobilnej 'viking'

https://mobilevikings.pl/pl/offer/priceplans/call-text-data/

29 zł za 4GB danych.  Zamawiasz kartę i korzysztasz !

Z drugiej strony jeśli chcesz ( i masz możliwość ) to korzystaj z 'darmowego' internetu państwowego ;) (aero2)

Tutaj trochę informacji o nim: http://aero2.pl/Bezplatny-Internet/Informacje

Warto sobie zamówić kartę - czasami faktycznie taki Internet się sprzyda  ;)
0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A ja polecam Orange na kartę. Nie wiem co prawda jakie transfery by Cię interesowały, ale bez umowy o ofertę bez limitu może być raczej bardzo ciężko. Kupujesz po prostu starter w dowolnym kiosku, zmieniasz taryfę na Orange Smart i korzystasz.

Tutaj masz jakie doładowanie daje jaki bonus internetu: http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4003784071,article.html

Wystarczy tylko doładowywać numer przez internet i masz ten dodatkowy bonus. Ja miałem jeszcze taki problem, że takiej ilość nie byłem w stanie wykorzystać w ciągu okresu ważności - czyli np. przy doładowaniu za 5 zł dostajemy 300 MB na 5 dni i jak dla mnie było to zbyt krótko ale znalazłem na to prosty myk. Wystarczy włączyć usługę "Rok ważności konta" i ważność tego bonusu wynosi 365 dni! :) Dla osób które są w Orange dłużej niż 90 dni usługa jest za darmo, a jeśli nie to aktywacja kosztuje chyba 3 zł. Później gdy wyczerpiesz pakiet możesz spokojnie doładować znów konto dowolną kwotą - ilość dni dalej pozostanie taka sama. Sam korzystam z takiego rozwiązania na tablecie i jestem zadowolony tyle że nie potrzebuje tam nic wielkiego a raz na jakiś czas sprawdzić pocztę albo takie proste rzeczy.

Zawsze pozostaje jeszcze darmowe Aero2 ale ja stwierdziłem że takie rozwiązanie gdzie dostajemy wolny internet jeszcze z jakimiś kodami co godzinę mi nie odpowiada i wolę zapłacić parę złotówek na miesiąc (w zależności od tego ile korzystam) i mieć spokój ;)
komentarz 10 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Z tego co kojarzę, (niestety miałem (nie)przyjemność u nich pracować) to Play ma chyba w ofercie pre-paid nielimit za 45 złotych. :) Ale mogę się mylić, mogli zmienić ofertę w ostatnim czasie.
komentarz 10 czerwca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie wiem, ja nie mam nic w Play więc nie znam wcale ich oferty. Wszystkie telefony i internet zarówno mobilny jak i stacjonarny mam w Orange i jestem zadowolony ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 468 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2017 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 2,336 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2016 w Offtop przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2015 w Offtop przez Jan1233 Użytkownik (590 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...