• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moduł PHP serwera Apache na platformie Raspberry Pi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
222 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)

Witam.

Zacznę od początku. Zainstalowałem na Raspberry PI 3 tzw. stos LAMP.
Zrobiłem to następującymi poleceniami: (wiem, że pierwsze polecenie nie instalowało, a uaktualniało pakiety zainstalowane, ale piszę po kolei co i jak zrobiłem)

sudo apt-get update
sudo apt-get install apache2 php5 php5-mysql mysql-server

Wszystko niby zainstalowało się pomyślnie.
Kiedy wpisałem adres ip raspberry do przeglądarki pojawił się następujący obraz
https://zapodaj.net/dc309dd596d8a.png.html


Następnie, chciałem sprawdzić czy moduł skryptów języka PHP został prawidłowo załadowany przez serwer Apache. Więc stworzyłem skrypt PHP następująco:

sudo sh -c 'echo' "<?php phpinfo(); ?>" > /var/www/phptest.php'

Jednak kiedy wpisuję w przeglądarkę: http://192.168.2.235/phptest.php
To pojawia się coś takiego:
https://zapodaj.net/5a4f476d93b6d.png.html

Ktoś wie w czym jest problem?
Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 września 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
wybrane 23 września 2017 przez Undisputed
 
Najlepsza
Błąd mówi że nie ma takiej strony. Wydaje mi się że pliki domyślnie znajdują się w /var/www/html . Jeżeli nie zadziała to spróbuj edytować plik /etc/apache2/sites-available/000-default.conf w lini gdzie znajduje się DocumentRoot. Jest to ścieżka z plikami stron. Oczywiście trzeba zrestartować serwer. sudo service apache2 restart
komentarz 23 września 2017 przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
Miałeś rację, domyślnie pliki znajdują się w folderze html, a nie jak myślałem, że w www.

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...