• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Reinstalacja systemu na laptopie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
edycja 23 września 2017 przez ChuZZZta
Witam mam taką delikatną sytuacje. Potrzebuje zrobić reinstalką systemu na laptopie, jednak problem polega na tym że nie mam partycji recovery. Nie mam też ani płyty z windowsem, ani też klucza do niego. Zczytałem klucz za pomocą jakiegoś keyfindera, no i teraz będę gdzieś szukał na necie iso żeby sobie móc zainstalować windowsa. Tylko nie wiem czy trafię na pewno za pierwszym razem z wersją i chciałbym zrobić jakić backup tego systemu co jest obecnie na laptopie żeby w razie niepowodzenia z aktywacją klucza móc sobie wrócić do punktu wyjścia. Pamiętam że są jakieś programy darmowe które robią backup partycji i w ten sposób mógłbym się zabezpieczyć. Tylko że kwestia jest taka, że windows siedzi na partycji 200GB, wprawdzie zajmuje w tej chwili teraz 15GB ale czy jak użyje jakiegoś z tych programów to one zrobią mi mirror ważący 200GB mimo że 175GB jest wolne? Jaki program polecacie do takiego zadania?

I takie jeszcze extra pytanie: czy system 64bit może spowodować spadek wydajności na sprzętach ze słabymi prockami?
komentarz 23 września 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Jaki windows?
komentarz 23 września 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zmień temat na "reinstalacja Windows" bo system a Windows to nie są synonimy

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 września 2017 przez niezalogowany
wybrane 23 września 2017 przez ChuZZZta
 
Najlepsza

Nie mam (...) klucza do niego.

Jeżeli siedzi tam UEFI, to klucz jest zapisany w płycie głównej i system aktywuje się automatycznie. Najłatwiejszy sposób na sprawdzenie, czy tak będzie - jeśli na laptopie jest hologram z logiem Windows, to znaczy, że klucz jest zapisany w środku. (-:

będę gdzieś szukał na necie iso

Microsoft udostępnia ISO Windows 10 na swojej stronie. 

czy system 64bit może spowodować spadek wydajności na sprzętach ze słabymi prockami?

Nie.

 

Możesz zainstalować Windowsa drugi raz na innej partycji i jeśli wszystko się uda, to usunąć tego pierwszego. Robienie backupu w takim przypadku to imo strata czasu.

+1 głos
odpowiedź 23 września 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Bardzo przyjemnym programem jest Clonezilla. Ten program nie zrobi backupu pustego miejsca(tak jak chciałeś).
0 głosów
odpowiedź 23 września 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Redo

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez trawnik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...