• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co jest ważniejsze w programowaniu? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
437 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w C i C++ przez Werlock Użytkownik (580 p.)
Co Waszym zdaniem jest dzisiaj ważniejsze u programisty? Kreatywność czy analityczne i logiczne myślenie?
Możliwe odpowiedzi:
Kreatywność (8 głosów, 26%)
Logika i analityczne myślenie (23 głosów, 74%)
1
komentarz 22 września 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
Oba są tak samo ważne. Wiele jest świetnych amatorskich stron ze świetnym kodem, ale takim sobie designem. Ale wiele jest też wiele stron, które mają najbardziej rozmaite dodatki, i efekty, ale za to nie mają dobrze zrobionego kodu, tzn. wolno się wczytują, trzeba czekać na animacje itp.
komentarz 22 września 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Poszedłeś trochę w stronę designu, a kreatywność to może też być np. wymyślanie nowych rozwiązań itp.
komentarz 22 września 2017 przez Józef Niecierski Początkujący (440 p.)
Zależy czy robisz programy dla np. sprawdzenia siebie, wtedy w mojej opinii dużo ważniejsze jest Logika i analityczne myślenie. Gdy robisz programy, aplikacje użytkowe dla innych to ważnym  elementem jest wspomniany disajn czy jakieś ciekawe rozwiązania co do twojej aplikacji i tu jest potrzebna kreatywność w takim znaczeniu. Ale bez Logiki i analitycznego myślenia nic nie napiszesz i to właśnie to jest podstawą, bo jeśli chodzi ci o programy tylko dla siebie, to wydaje mi się, że przez kreatywność rozumiałbyś "wymyślanie nowych rozwiązań" do swojego kodu, to jest to nie kreatywność, a właśnie logika. Dlatego ja głosowałem na Logikę i analityczne myślenie.

2 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 22 września 2017 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Umiejętność samodzielnego myślenia i niezadawania głupich pytań związanych z banalnymi problemami :p
0 głosów
odpowiedź 23 września 2017 przez mkus101 Użytkownik (820 p.)
Programista ma rozwiązywać konkretne problemy. To czy dojdzie do rozwiązania za pomocą jednego, czy drugiego to kwestia drugorzędna. Według mnie logiczne myślenie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,429 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 261 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...