• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak napisać specyficzny captcha reader w c++?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w C i C++ przez Ziebexiorex Nowicjusz (150 p.)

Chodzi mi o to żeby czytał tego typu obrazki i konwertował na tekst, a może jest już taki program? Bardzo proszę o pomoc.

komentarz 21 września 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ale wiesz, że captcha powstało właśnie po to, żeby nie dać się odczytać prostym programom...? :P
komentarz 21 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Kompletnie nie jestem w temacie machine learningu, ale jakbym próbował coś takiego zrobić, to myślę, że bym zaczął się uczyć TensorFlow. Tyle, że myślę, że musiałbyś mu przygotować jakąś ilość (pewnie sporą) danych przykładowych - tzn. obrazek captcha i oczekiwany wynikowy tekst, co już jest ogromem pracy "manualnej".
komentarz 21 września 2017 przez Ziebexiorex Nowicjusz (150 p.)
Tak, wiem, ale myślę że jest to do wykonania a bardzo bardzo mi by to pomogło :)
komentarz 21 września 2017 przez Ziebexiorex Nowicjusz (150 p.)
Hmm, a długo by mi zajęło nauczenie się tego/wykonanie?
komentarz 21 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Mówię - nie mam pojęcia. Strzelam, że tak - bardzo długo, ale to subiektywna opinia, bo te tematy to jest dla mnie kosmos :D
komentarz 21 września 2017 przez Ziebexiorex Nowicjusz (150 p.)
W takim razie tym bardziej dla mnie, mam nadzieje że da się to jeszcze zrobić w jakiś prosty sposób
komentarz 22 września 2017 przez Ziebexiorex Nowicjusz (150 p.)
Jak na razie to tylko w głowie sobie bym mógł wyobrazić jakby to działało, litery są zawsze zrobione białą grubszą linią program by mógł porównywać połączone linie do liter i przypisywać najbardziej podobną, tak to już jest to co dla nas jest łatwe na komputerze jest bardzo trudne i przeciwnie
komentarz 22 września 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

(...) by mógł porównywać połączone linie do liter i przypisywać najbardziej podobną

Dokładnie, tym mógłby się zająć wspomniany TensorFlow. Bez machine learningu (kodując na sztywno jakiś algorytm) w ogóle sobie tego nie wyobrażam. 

1
komentarz 22 września 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

Taki prymitywny program do rozpoznawania litery (znaku) napisałem kiedyś i opisałem trochę tutaj. Trzeba by to tylko trochę przerobić i pewnie by rozpoznawał te literki.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 września 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
wybrane 22 września 2017 przez Ziebexiorex
 
Najlepsza
To skoro już jesteś świadomy, że to nie jest takie "hop" do napisania i że należy zaprząc do tego aparat tzw. sztucznej inteligencji, to mam dla Ciebie radę. :)

Sugeruję spróbować do tego użyć OpenCV, gdzie sam algorytm rozpoznawania liter masz już z głowy. Pozostaje tylko wytrenować swoją aplikację. :) Użyj w wyszukiwarce hasła "opencv for captcha" a dostaniesz kilka fajnych wyników z GH.
komentarz 22 września 2017 przez Ziebexiorex Nowicjusz (150 p.)
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Napiszę tutaj jak już coś zacznie mi wychodzić
komentarz 22 września 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Napisz, jasne. :) Powodzenia!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 911 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 1,199 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w Offtop przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 503 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2017 w PHP przez sobi94 Początkujący (270 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...