• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak to jest ze specjalizacjami

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,513 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam

Studiuję informatykę, teraz rozpocznie się drugi rok moich studiów i wybór specjalizacji. I tu mam mały problem pomiędzy dwoma specjalizacjami, ale nie będę się nad tym rozwodził, bo wiem, że po wyborze specjalizacji są inne, dodatkowe przedmioty i nauka w innym kierunku. Ale właśnie jak to jest z tymi specjalizacjami?

Pytanie może dziwne, ale jak to jest potem w przyszłości? Załóżmy, że wybiorę specjalizacje programowanie gier komputerowych. I co teraz? Dostaje dyplom inżyniera z podpisem, że jestem programistą gier komputerowych? Jak potem z pracą, ale na innych stanowiskach? Wiem, że można dostać pracę jako programista bez papierka, ale jak na to patrzą jednak pracodawcy? „A ten jest od gier, to nam się nie przyda” ? Wiem, że liczą się umiejętności i nawet po wyborze specjalizacji zamierzam dokształcać się w innych kierunkach szeroko pojętej informatyki, ale chyba bądź co bądź na takie rzeczy też patrzą.

Mam nadzieję, że jakoś da się zrozumieć co napisałem i liczę na jakąś pomoc, radę, najlepiej wynikająca z doświadczenia

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 września 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Hehehe gdzie ty masz studia, w którym na 2 roku masz specjalizacje? Dyplom- jest dyplomem ukończenia uczelni, mowa o uniwersytetach, chyba że robisz w jakiejś szkole prywatnej... wyższej co jest o kant dupy rozbić :D

 

Odp. na to jak to się ma do pracy? Nijak to sie ma, bo nie patrza tam na - papierek typu " uczelnia taka to i to", jak masz kursy etc to może to fakt na 1 rzut popatrzą i wezmą pod uwagę, ale liczy się to co umiesz i to z czego jesteś dobry i przejdziesz testy/rozmowe.  Bo do CV wpisać możesz wszystko :) a i tak zweryfikują co naprawdę potrafisz
komentarz 25 września 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Nie wiem kiedy studiowałeś lub czy w ogóle byłeś na jakieś uczelni. Może się pozmieniało, nie wiem. Studiuje na państwowej uczelni (uniwersytet) i nie jest to jedyna w której wybiera się specjalizacje.

Co do drugiej części, niby ma się to nijak, niby wiem o tym i są ludzie którzy zostali zatrudnieni bez ukończenia studiów, ale jednak wolałem spytać, bo potem nawet nie wezmą na rozmowę, bo pracodawca przeczyta, że on tylko gry umie robić, a do zwykłych rzeczy się nie daje.

No cóż dzięki, za odpowiedź
0 głosów
odpowiedź 22 września 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Dostaje dyplom inżyniera z podpisem, że jestem programistą gier komputerowych?

Dostajesz dyplom tylko z napisanym:
Kierunek: Muzyk
Specjalność: Granie na nerwach

Czyli jak nie napiszesz swojej specjalizacji na CV to nikt tego nie będzie wiedzieć i nawet trudno powiedzieć czy ktoś będzie brać to pod uwagę. Chyba fajniejsze jest pochwaleniem się jakimś kursem lub projektem ponieważ tak bardziej wyróżnisz się z tłumu. 

komentarz 25 września 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Nie wiem co chciałeś osiągnąć tym „Specjalność: graniem na nerwach”, ale przemilczę to.

No w sumie niby nie muszę umieszczać CV, ale jak będą chcieli to sprawdzą to, np. gdy będą prosić o pokazanie dyplomu ukończenia uczelni. I zastanawia mnie czy potem nie będą krzywo patrzeć i mówić sobie, że gość pewnie tylko nadaje się do tworzenia gier (pamiętając, że pracodawca nie musi się znać na informatyce i nie wiedzieć, ze w pewien sposób program to program i nawet jeżeli ma różną funkcjonalność to i tak trzeba mieć umiejętności w danym języku).

A o chwaleniu się kursami i projektami wiem, że jest to sposób na zwrócenie uwagi, ale założyłem ten temat, właśnie ze względu na specjalizacje i tym czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak to jest

Dzięki, za odpowiedź
komentarz 26 września 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
To co chcesz przemilczeć to był oczywiście przykład jak może wyglądać zapis na dyplomie. Nie wiem jak nazywa się Twój kierunek i specjalizacje.
Dla pracodawcy mało ważne jest jaką specjalizację ukończyłeś, ponieważ czasami trudno powiedzieć co powinieneś umieć po jej ukończeniu (każda uczelnia może sobie nazywać specjalizacje jak chce). Więc pracodawce nie obchodzi jaką skończyłeś, bo i tak musi sprawdzić czy umiesz umiejętności potrzebne na danym stanowisku pracy.
Jak ktoś będzie sprawdzać Twój dyplom to zapewne już po decyzji o przyjęciu Ciebie do pracy.

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 4,269 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,352 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...