• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co myślicie o bioinformatyce jako kierunku studiów?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,491 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez LadyAlice Nowicjusz (130 p.)

Witam serdecznie,

od dawna interesuję się informatyką (a w szczególności programowaniem) i jestem pewna, że w chcę wiązać z tym swoją przyszłość. Właśnie wybieram kierunek studiów i moją uwagę przykuła bioinformatyka. Zdania w internecie na ten temat oczywiście są podzielone, a ja chciałabym wiedzieć czy będzie to przyszłościowy kierunek i czy może być to lepsze rozwiązanie od samej informatyki? Aby uściślić: programowania i tak uczę się sama (jestem typowym samoukiem), a studia raczej traktję jako coś dodatkowego dzięki czemu będę mogła poszerzyć swoją wiedzę oraz oczywiście dostanę "papier", co w tych czasach staje się niezbędne. Biologia wydaje mi się interesująca i ciekawa, więc gdybym nic nie straciła z informatyki wydaje mi się, że takie rozwiązanie otworzyłoby przede mną więcej możliwości. Jakie są Wasze opinie?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
A ciekawi Cię ten kierunek? Jeśli tak to powinnaś iść :)

Zmiany na rynku pracy są zbyt szybkie, żebyś była w stanie przewidzieć jaki zawód za 5 lat będzie "pożądany" na rynku więc najlepszą opcją jest pójście tam gdzie się iść chce.

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Nie wybieraj czegoś co ci się nie podoba albo podoba w połowie, bo możesz się rozczarować albo zafacynować :))
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Kurancik Początkujący (360 p.)
Nie wydaje mi się, żeby łączenie kierunków informatycznych z innymi tak jak w tym przypadku biologią czy innymi nie jest dobrą opcją. Podejrzewam, że uczelnia rozpoczeła rekrutacje na taki kierunek tylko z powodu atrakcyjności informatyki, a łacząc ją z innymi chcą pokazać jakiś nowy, który i tak się nie przyda nikomu. Osobiście pracuje w firmie farmaceutycznej, w której powstaje dział programistyczny i nie wymaga to znajomości medycyny itp (z rozwów z przełożonymi wiem, że nie jest mi potrzebna wiedza na temat badań klinicznych tylko znajomośc jezyków beckendowych). Oczywiście jeśli podoba Ci się taki kierunek to wybór należy tylko do Ciebie.

 

Miłego Dnia Życzę!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 1,475 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...