• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka stosowana UEK czy Politechnika swietokrzyska informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,857 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Przemonek Początkujący (380 p.)
zmienione kategorie 21 września 2017 przez criss
Witam.

Zamierzam zacząć zaoczne studia informatyki. Dostałem się na Politechnikę Świętokrzyska na kierunek informatyka oraz na Uniwersytet ekonomiczny w Krakowie na kierunek informatyka stosowaną. Chciałbym zapytać czy ktoś z was uczył się bądź uczy na tych kierunkach w uczelniach oraz chciałbym zapytać czy informatyka stosowaną dużo różni się od zwykłej jeżeli tak to czym. Czy na stosowanej uczą programowania. Proszę o pomoc
komentarz 21 września 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ja jestem na kierunku fizyka techniczna gdzie mam specialnosc informatyka stosowana. Na pierwszym semestrze nie miałem nic z informatyki na 2 programowanie miałem proceduralne języki programowania język C. Teraz na 3 mam kryptografie, programowanie  w C++, algorytmikę i struktury danych, i obiektowe języki programowania.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
zobacz sobie w syllabusie,część IS jest warta polecenia,natomiast na innych masz wiele zbędnych rzeczy niezwiązanych z informatyką.Co do UEK-to kolega mowił,że jest tam całkiem spoko,poziom nie jest kosmicznie wysoki i mają wiele zajęc praktycznych,programują różne aplikacje i na 2 roku już każdy ma jakiś staż lub pracę na etat.Jedyna wada jest taka,że po UEK-u nie otrzymasz stopnia inżynieria,jednak jesli Twoim celem nie jest zdobycie takiego tytulu to UEK będzie ciekawym rozwiazaniem
0 głosów
odpowiedź 21 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

chciałbym zapytać czy informatyka stosowaną dużo różni się od zwykłej

Zależy od uczelni i wydziału. Powiem na przykładzie AGH. Jest informatyka stosowana na wydziale Fizyki na której jest po prostu 2 semestry fizyki więcej niż na "czystych" informatykach. Jest też informatyka stosowana np. na wydziale Geologii, gdzie studenci informatyki uczą się m.in. chemii, geofizyki i innych bardzo potrzebnych informatykowi rzeczy.

Jak sama nazwa UEK'u mówi na informatyce stosowanej spodziewałbym się jakichś przedmiotów ekonomicznych albo czegoś podobnego. Pół biedy jeśli jakoś to będzie powiązane z informatyką, ale wcale nie musi.

Czy na stosowanej uczą programowania.

Na żadnej nie uczą, trzeba przysiąść samemu. Chyba, że nauką programowania nazywamy poznanie składni 10 języków.

Podobne pytania

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...