• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura informatyka

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
3,147 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez elaniq Początkujący (360 p.)
Witam, będe w następnym roku zdawał maturę z informatyki.
Zapewne wielu z was już ją pisało, bądź też się przygotowuje.
Macie jakieś godne polecenia repetytoria, podreczniki, strony, cokolwiek z czego korzystaliscie/korzystacie.
Bardzo dziękuję
Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 września 2017 przez APNL Obywatel (1,440 p.)
Proponuję Ci pobrać wszystkie poprzednie matury z informatyki i próbować robić samemu. Ponadto, na stronie CKE poszukaj sobie czegoś takiego jak "EGZAMIN MATURALNY INFORMATYKA Poziom rozszerzony ZBIÓR ZADAŃ
Materiały pomocnicze dla uczniów i nauczycieli" idealnie przygotowanie jeśli chodzi o część teoretyczną.
0 głosów
odpowiedź 20 września 2017 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)

LINK

LINK2

 

oraz arkusze maturalne z cke

0 głosów
odpowiedź 20 września 2017 przez marakuja Użytkownik (590 p.)
Ja pisałem w tym roku:) Nie znalazłem żadnej książki, która by mogła pomóc w przygotowaniach. Jedyne co, to zakupiłem stare repetytorium z informatyki, które zawiera same totalne podstawy. Jeśli jesteś zainteresowany, to ono przyda się na początek nauki do matury:) A pozostałe to matury z poprzednich lat:)
0 głosów
odpowiedź 21 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Do pytanek czysto z teorii nie uczyłem się, bo zdawałem kwalifikacje technika informatyka i wiedza z nich wystarczyła na maturę. Z praktyki przerobiłem wszystkie arkusze z lat poprzednich (zarówno matury majowe jak i różne próbne). Dodatkowo CKE udostępnia świetny zbiór z zadankami (warto też te teoretyczne tam poćwiczyć), którym polecam się zainteresować, ale przy okazji radzę uważać na błędy w odpowiedziach, bo się dość często tam pojawiają.

Według mnie najważniejsza sprawa jeśli chcesz walczyć o wysoki wynik to sprawna obsługa Accessa/Excela i języka programowania (ja używałem C++, znajomi korzystali z Javy, jak kto woli). Spędzać za dużo czasu nad teorią nie polecam.
komentarz 17 października 2017 przez Seyn Początkujący (300 p.)
I jaki wynik? :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 377 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2017 w Offtop przez BigRyba Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 579 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2018 w C i C++ przez Seyn Początkujący (300 p.)
+5 głosów
1 odpowiedź 5,583 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...