• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Limit wpisów na stronie bloga w PHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
184 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w PHP przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Cześć,

Może ktoś z webdeveloperów mnie nakierować w jaki sposób mogę stworzyć limit wpisów na blogu? Mam parę pomysłów, ale brak wiedzy jak to w kodzie zapisać. Chodzi mi o to, że chciałbym stworzyć funkcjonalność, gdzie na stronie głównej pojawiałoby mi się np.5 najnowszych wpisów a na samym dole miałbym cyferki,np. 1 2 3 4 5 po kliknięciu których zostałbym przeniesiony do kolejnych 5 wpisów zgodnie z datą ich dodania?

Podobnie chciałbym zrobić ze spisem tytułów wpisów w sekcji bocznej, ale przypuszczam, że będzie to działało mniej więcej analogicznie i sobie poradzę.

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Zabieg podzielenia strony na podstrony tak, aby nie były np. Za długie nazywa się paginacją. W zapytaniu SQL używasz klauzuli LIMIT aby wybrać np. 5 rekordów od rekordu nr.x ("LIMIT X 5" czy tam " LIMIT 5 X", nie pamiętam, nie chce mi się szukać :D). Tak czy inaczej stworzenie czegoś takiego nie jest trudne.
komentarz 21 września 2017 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Mam zwrócić takiego selecta do jakiejś tablicy a później w pętli for wyświetlać wyniki? Mógłbyś napisać kilka linijek jak to mniej więcej powinno wyglądać? Chciałbym, żeby te cyferki na dole 1 2 3 4 5 tworzyły się oczywiście dynamicznie i jakbym miał 40 wpisów to były by od 1-5, jak przewiniesz dalej to 2-7, 3-8 itd.

Mniej więcej tak jak wygląda to np, na demotywatory.pl.
komentarz 21 września 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Mam zwrócić takiego selecta do jakiejś tablicy a później w pętli for wyświetlać wyniki? 

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jak to zrobić :).

A co do cyferek z dołu, to wypisanie ich przy pomocy pętli nie powinno być zbyt trudne :D 

komentarz 21 września 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Foreach nie for. plus użyć systemu szablonów, będzie mega czytelnie i na czasie

Podobne pytania

–3 głosów
2 odpowiedzi 7,358 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w PHP przez Jakub Wróbel Użytkownik (920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w PHP przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,123 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...