• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk USB ADATA - brak widoczności w mój komputer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Sansi Użytkownik (720 p.)
Witajcie

Mam nowy dysk USB 3TB ADATA.

Dysk startuje, da się go bezpiecznie odłączyć od komputera, widać go w urządzeniach i w zarządzaniu dyskami. Niestety nie widać go w "mój komputer", a w zarządzaniu dyskami można jedynie usunąć wolumin.

Zero błędów, sterowniki aktualne, ta sama sytuacja na dwóch zupełnie innych komputerach, zarówno pod portem 3.0 jak i 2.0.

Co jeszcze można zrobić? Dioda sygnalizuje poprawne działanie.

edit.

Dodam jeszcze, że dysk nie ma przypisanej litery. Niestety nie mogę tego zmienić bo taka funkcja nie jest dostępna

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 września 2017 przez niezalogowany
Musisz stworzyć na nim jakiś system plików. Możesz to zrobić korzystając z narzedzia "zarządzanie dyskami"
komentarz 20 września 2017 przez Sansi Użytkownik (720 p.)
W zarządzaniu dyskami jak pisałam nie mogę zrobić nic poza usunięciem woluminu. Nie mogę przypisać litery również przez konsolę cmd chociaż dysk jest widoczny.

Dostaje komunikat There is no volume specified.
komentarz 20 września 2017 przez niezalogowany
No to użyj Linuxa :p On sobie raczej poradzi ;)
komentarz 20 września 2017 przez Sansi Użytkownik (720 p.)
Co masz na myśli mówiąc użyj linuxa?

Bo ja rozumiem to tak - weź sobie kompa z linuxem i załatw sprawę z dyskiem. Nie mam takiego kompa - rozwiązania pod winde mile widziane
komentarz 21 września 2017 przez niezalogowany
Bootowalny pendrive i użyj gparted
0 głosów
odpowiedź 20 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Co masz na myśli mówiąc użyj linuxa?

Bo ja rozumiem to tak - weź sobie kompa z linuxem i załatw sprawę z dyskiem. Nie mam takiego kompa - rozwiązania pod winde mile widziane

Zrób bootowalną płytkę/pendrive z GParted. Ten program powinien sobie poradzić. Jeśli nie to może być jakiś problem z Twoim dyskiem.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 5 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 496 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez hebel69 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...