• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Maturka z informatyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
228 wizyt
pytanie zadane 19 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam

Bez przedłużnania, jestem w 1 technikum informatycznym. Na maturze mogę wybrać 3 rozszerzenia, myślę o informatyce, lecz z tego co wiem w zeszłym roku NIKT nie wybrał rozszerzenia z infy. Czym to jest spowodowane? Jest taka trudna, czy ucząc się do egzaminów zawodowych można ją zdać na dobrym %?
komentarz 19 września 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Nikt?… Ale gdzie?
komentarz 19 września 2017 przez niezalogowany
ekhkhk GLIWICE ekhkh
komentarz 19 września 2017 przez Noragiri Obywatel (1,040 p.)
Zależy co chcesz dalej robić. Studia informatyczne? W takim razie matematyka to obowiązek, informatyka lub fizyka, oraz angielski.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
wybrane 21 września 2017
 
Najlepsza

Na maturze mogę wybrać 3 rozszerzenia

Możesz wybrać maksymalnie sześć przedmiotów. czego nie polecam ;)

z tego co wiem w zeszłym roku NIKT nie wybrał rozszerzenia z infy. Czym to jest spowodowane?

Nie wiem - może nadmiar humanistów? Albo ścisłowcy zdawali fizykę, która jest zamiennie punktowana z informatyką na wielu uczelniach.

Jest taka trudna, czy ucząc się do egzaminów zawodowych można ją zdać na dobrym %?

Zależy co rozumieć pod nazwę "dobry %". Ucząc się do egzaminów zawodowych masz dużą szansę na poznanie odpowiedzi na pytania do teorii (za które raptem zdobędziesz 4-5/50pkt na maturze). Reszta zadanek z teorii to po prostu używanie głowy. W części praktycznej to samo tylko tutaj oprócz myślenia musisz sprawnie programować czy obsługiwać Excela czy Accessa.

Jak się przygotować najlepiej? Rozwiązywać zadania z arkuszy z lat poprzednich i zbiorów zadań.

0 głosów
odpowiedź 19 września 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Po co mamy ci tłumaczyć, jak wygląda matura z informatyki, jeśli możesz sam przejrzeć zadania do niej. Jest kilka egzaminów z poprzednich lat, zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna.

0 głosów
odpowiedź 19 września 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Polecam tak na prawdę zastanowić się co chcesz dalej robić i czy na pewno chcesz iść na informatykę? To dość nietypowa dziedzina, której można się w dużym stopniu nauczyć samemu. Wiem to z doświadczenia, sam skończyłem studnia budowlane (mgr inż. budownictwa) i po paru latach jako projektant przesiadłem się na JavaScript developera :)

Może coś np. z robotyki, biotechnologii, elektroniki, mechaniki itp. jeśli oczywiście jesteś ścisłowcem. A jeśli nie, to np. programistą i tak możesz zostać jeśli zechcesz (pozdrowienia dla forumowego Kolegi polonisty, którego wiedzy o JS chyba nikt tu nie podważy :).

Nie twierdzę abyś nie szedł na infe... w żadnym razie. Rozważ tylko czy na prawdę jest Ci to potrzebne i pooglądaj sobie programy różnych kierunków. Na koniec i tak Ty sam podejmiesz decyzję, a może wcale nie będziesz szedł na studia. Dziś w IT liczy się wiedza, a nie papierki, choć studiowanie polecam nie tylko ze względu na dyplomy (postudiujesz rok-dwa to zrozumiesz o czym piszę :).

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
komentarz 19 września 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Niestety na bardziej renomowane stanowiska często są wymagane studia, przynajmniej okołoinformatyczne. Pracodawca mając osobę z wyższym wykształceniem wie, że umie ona choć w podstawowym stopniu zaplanować swój czas i ma wpojoną jakąś samodyscyplinę. Osoba bez studiów zaś nie może takich cech udowodnić oprócz pokazania bogatego portfolio.

Reasumując studia nie są obowiązkowe, ale pomagają w pięciu się w karierze.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 774 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 5 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rino Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 8,989 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...