• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Flash biosa - co nie tak?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 19 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
zamknięte 3 października 2017
Mam M/B Asusa modelu P5GC-MX. Ma biosa w wersji 02XX i chciałbym zaktualizować go do 0518 (jakoś tak).

Mam płytę CD i specjalny dokupiony na IDE czytnik tylko płyt CD. Na płytę nagrałem .ROM ze strony producenta (https://www.asus.com/us/Motherboards/P5GCMX/HelpDesk_BIOS/) pod niezmienioną nazwą. Podczas startu PeCeta klikałem skrót klawiszowy Alt+F2 i wchodził mi do EZ Flash v 001. Wyszukiwał mi FDD (nie ma gniazda wlutowanego w MOBO) i CD-ROM`a. Gdy szukał CD to czytnik przyspieszał, lecz bez skutku. Jak go mogę sFLASH`ować? Proszę o pomoc.

Z góry dzięki i pozdrawiam
komentarz zamknięcia: Dzięki! Pomogło :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 września 2017 przez niezalogowany
wybrane 3 października 2017
 
Najlepsza
Instrukcja obsługi, rozdział 2.1.

Update możesz zrobić spod Windowsa. Albo przygotować pendrive z MS-DOS i stamtąd sflashować plik.

Podepnij UPS, cokolwiek, bo nie ma tam dual BIOS - jak coś zepsujesz, to w domu tego nie naprawisz i zostanie ci tylko serwis.
komentarz 19 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć @tls01

Zawsze brakowało mi odwagi by flashować BIOS z poziomu systemu Windows.
komentarz 19 września 2017 przez niezalogowany
U mnie natomiast nigdy to nie zadziałało. :D

Ale fakt - w takim przypadku dochodzi więcej zmiennych, przez które flashowanie może się nie powieść.
komentarz 19 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Na 10 przypadków flashowania z poziomu systemu 9 należało do tych "coś kurde,mi panie jakoś to nie wyszło" :)

Jestem z czasów zamierzchłych XPeki,została trauma po tym co widziałem :)

Jeśli trafi mi się aktualizacja,to nigdy z poziomu systemu operacyjnego.

Ale i tak jakoś...zwykle ciężko oddycham,kilka razy sprawdzam i zastanawiam się czy warto :)

Pozdrawiam kolegę @tls01 wykonujesz dobrą robotę na tym forum.
komentarz 20 września 2017 przez niezalogowany
Ja miałem mobo ASRock N68 S i flash z poziomu Windows a powiódł się. Tylko nie wiem co i jak z tym...
komentarz 20 września 2017 przez niezalogowany
Na pendrive z MS-DOS wrzucasz .rom i flashujesz używając afudos.exe. Wszystko jest opisane w instrukcji.
komentarz 21 września 2017 przez niezalogowany

Mi nie bootuje z pendrive`ów ..... sad

komentarz 21 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

W "googlu" wpisałem frazę.

Jak przygotować pendriva do aktualizacji BIOS.

Znalazłem to.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2736494.html

Myślę że ten poradnik powinien Ci pomóc.

Życzę powodzenia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 50 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 137 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Damian Sierocki Użytkownik (800 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...