• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konto gość a brak dostepu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
753 wizyt
pytanie zadane 19 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Nowy93 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Windows 7

Wczoraj na laptopie usunąłem wszystkie konta i zostało mi tylko konto gość z prawami administratora ale niestety nie mogę utworzyć żadnego nowego konta bo wyskakuje, że są nieodpowiednie znaki chodź takich nie ma. Przez tryb awaryjny próbowałem i to samo się dzieje,  przez net user też i wyskakuje błąd nr 5 albo odmowa dostępu, co jeszcze mogę zrobić?  

A druga sprawa to brak ikony sieci  w prawym dolnym rogu. Próbowałem zmieniać klucz rejestru ale bez zmian, w sieciach nic mi nie wykrywa ale jestem połączony z netem.  Karty sieciowe odinstalowałem i na nowo zainstalowałem ale brak rezultatu. Jakieś pomysły?
komentarz 20 września 2017 przez Nowy93 Nowicjusz (120 p.)
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Czy trzeba wgrywać system odnowa.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

przez net user też i wyskakuje błąd nr 5 albo odmowa dostępu, 

A uruchamiałeś konsolę jako administrator?

Włącz lusrmgr.msc i tam spróbuj włączyć konto administratora.

komentarz 19 września 2017 przez Nowy93 Nowicjusz (120 p.)
Tak uruchamiałem. I próbowałem włączyć ale mam Windows 7 home premium.
komentarz 19 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Przeczytaj ten artykuł i postępuj według niego. Spróbuj dojść do etapu wyświetlenia się konsoli cmd na ekranie logowania. Następnie wpisz w cmd:

net user

I powiedz co Ci się wyświetliło. Jeśli jest wśród tych kont Administrator, zrób coś takiego:

net user administrator /active:yes

Natomiast jeśli chcesz utworzyć jakiekolwiek konto, wpisz coś takiego (konto zamień na wybraną przez Ciebie nazwę użytkownika):

net user konto /add

 

komentarz 19 września 2017 przez Nowy93 Nowicjusz (120 p.)
Mam sethc.exe z dopiskiem " mui "ale nie moge go usunąć odmowa dostępu...
komentarz 19 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Zrób to z poziomu Linuksa i nie usuwaj, tylko zrób tak jak jest w artykule.
komentarz 19 września 2017 przez Nowy93 Nowicjusz (120 p.)
W zabezpieczeniach chce dodać konto gość i pełna kontrole ale odmowa dostępu.
komentarz 19 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

No to mówię Ci co masz zrobić.

Po kolei. Włącz najpierw, chociaż na tym koncie które masz dostępne, konsolę. Wpisz tam:

net user

I wyślij mi zrzut ekranu z konsoli.

komentarz 19 września 2017 przez Nowy93 Nowicjusz (120 p.)
Zrobiłem tak jak w artykule przez linuxa i dalej tak jak pisałeś ale dalej brak dostępu... A jak wpisałem net user to konta użytkowników dla komputera to :Administrator i obok Gość.
0 głosów
odpowiedź 19 września 2017 przez Programista31 Użytkownik (640 p.)

Jeszcze raz.
Uruchom tryb awaryjny(przyciskaj F8 podczas uruchomienia komputera).
Wybierz opcję: tryb awaryjny z wierszem polecenia, gdy na ekranie pojawi się wiersz polecenia, wpisz:
net user administrator /active:yes
Zrestartuj system, na ekranie logowania pojawi się nowe konto o nazwie Administrator, zalogowanie się na nim nie wymaga hasła.

komentarz 19 września 2017 przez Nowy93 Nowicjusz (120 p.)
Niestety błąd nr 5 i odmowa dostępu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 193 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2016 w C i C++ przez matir85 Bywalec (2,410 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 31 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Dominik Walczak Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Dziobi Początkujący (490 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...