• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biurko całkowicie zniknęło i nie jestem w stanie go włączyć. - MacBook Pro

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,171 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez fillipolo1910 Nowicjusz (120 p.)

Biurko całkowicie zniknęło i nie jestem w stanie go włączyć. 
Nie mogę go kliknąć, choć w finderze sprawdziłem, że wszystkie katalogi są na biurku tak samo jak wcześniej. Jedyny dostęp do biurka pozostał mi przez findera. 
Nie wyświetlają mi się ikony i katalogi na biurku...  
Pomocy! sad

2
komentarz 18 września 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Jakie biurko? xD
2
komentarz 18 września 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Na systemach Apple na pulpit mówi się biurko. wink

komentarz 18 września 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Aaaaaaa. To przepraszam, nie korzystalem
komentarz 18 września 2017 przez Programista31 Użytkownik (640 p.)
Widać że nowy użytkownik tak cudownego systemu :).

Zainstalowałeś system poprzez archive & install ?

Znajdziesz je w /Previous Systems/jakaś data/Użytkownicy/twój nick/Biurko
komentarz 19 września 2017 przez fillipolo1910 Nowicjusz (120 p.)
Nie jestem nowym użytkownikiem. Ale to mój pierwszy problem z Mac'iem.

Mam MacBooka Pro Retina 13-inch, Mid 2014.

( Znajdziesz je w /Previous Systems/jakaś data/Użytkownicy/twój nick/Biurko ) - nie do końca rozumiem co napisałeś... "Znajdziesz" to ja znajdę ale czemu nie mam żadnych ikon na biurku, ani nie mogę go kliknąć żadnym przyciskiem myszy, czy touchpada...
Jest tylko obrazek biurka, ba, nawet mogę ten obrazek zmieniać, ale tylko tyle z jego funkcjonalności mi zostało.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 września 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Wykonaj na terminalu następujące polecenia:

launchctl unload /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.WindowServer.plist
launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.WindowServer.plist

Proces launchd zajmuje się utrzymaniem działania podsystemów min. środowiska graficznego. W efekcie powinien wystartować proces WindowServer którego fakt uruchomienia możesz sprawdzić tak:

ps axu | grep WindowServer

Powinien wystartować z przełącznikiem -daemon

komentarz 8 marca 2023 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Rozumiem że odtworzyłeś prawa do biurka w trybie recovery oraz wykonałeś polecenia oraz sprawdziłeś że WindowServer działa?
komentarz 8 marca 2023 przez Bartosz050 Nowicjusz (100 p.)
Niestety nic z tych rzeczy nie zrobiłem i nie rozumiem, bo korzystam z maca od niedawna.
komentarz 8 marca 2023 przez Bartosz050 Nowicjusz (100 p.)

@mokrowski, Mógłbym prosić o dokładniejsze instrukcje?

 

komentarz 8 marca 2023 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No to opisz co zrobiłeś do tej pory. Będę wiedział co wiesz i potrafisz a w czym mam Ci pomóc.
komentarz 8 marca 2023 przez Bartosz050 Nowicjusz (100 p.)
Z macami nie mam najmniejszego doświadczenia i do tej pory wpisałem tylko do terminala defaults write com.apple.finder CreateDesktop -bool true; killall Finder;say icons visible co pokazało mi biurko ale tak jak pisałem wcześniej wtedy kiedy zniknęło mi biurko zauważyłem też że nie mogę minimalizować okna/przechodzić do biurka klikając poza obszar okna aplikacji w stage menagerze

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez Karson Obywatel (1,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2021 w Offtop przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pico Obywatel (1,330 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...