• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

On click event

Object Storage Arubacloud
0 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez kptpiotr Początkujący (330 p.)

Witam,

Chcę, aby div z paskiem ładowania pokazywałsię po naciśnięciu przycisku "NEXT". Niestety nic się nie pokazuje :(. Skrypt JS do pokazywania diva mam w osobnym pliku .js. Poniżej kod:

<!-- Progress bar -->
             <div id="progress-bar" class="progress invisible">
                    <div id="theBar" class="progress-bar progress-bar-info progress-bar-striped active" role="progressbar" aria-valuenow="0" aria-valuemin="0" aria-valuemax="100" style="width: 0%; height:25px">
                        0%
                    </div>
                    <div>
                        Connexting...
                    </div>
            </div>
        <br/>
    
            
            
            
          <!-- NEXT -->  
            
            <div class= "text-center">
                
                <button id="next" type="button" class="btn btn-secondary" onclick="progressbar();">NEXT</button>
                <br/>
                <span id="terms">By clicking next you agree with our terms and conditions and privacy policy</span>
            </div>

A tutaj skrypt w JS(używam bootstrapa):

function progressbar() {
document.getElementById("progress-bar").classList.remove('invisible');

}

Co jest nie tak? Dodam że skrypt zaimportowałem na początku dokuentu HTML :

    <script type="text/javascript" scr="progress-bar.js"></script>

Aczkolwiek inny skrypt działą mi bez importu...

 

Dzięki za pomoc

komentarz 18 września 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
F12 --> console

Jakieś błędy tam są?

Bo kod jest niby dobry (pomijam semantykę HTML). Oprócz tego, że JS powinien być zawsze na końcu body, a nie gdzieś na początku pliku.

I zamiast onclick(), warto używać: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/EventTarget/addEventListener

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 września 2017 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
wybrane 19 września 2017 przez kptpiotr
 
Najlepsza

Może to ten średnik:

 

 <button id="next" type="button" class="btn btn-secondary" onclick="progressbar();">NEXT</button>

Tak nawiasem mówiąc, to takie dodawanie zdarzenia raczej nie jest zalecane:p.

komentarz 18 września 2017 przez kptpiotr Początkujący (330 p.)
O jaki średnik chodzi? :D Bo mój kod jest taki sam jak Twój.

Jaką polecasz zatem metodę? Ja robię to pierwszy raz więc nie wiem co jest najlepsze, ale pewnie to zmienię.

Dzięki za odpowiedź
komentarz 18 września 2017 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
Ja tam ekspertem nie jestem, ale poczytaj o addEventListener.

Zastanawiam się, czy po usunięciu tego średnika po nawiasach przy nazwie metody w onclicku nie będzie działać, ale możliwe, że to nie ma znaczenia:P. Po prostu sam nigdy nei widziałem, żeby tam był w zapisie, ale sam nie sprawdzałem.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w JavaScript przez Mruczekkk Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 362 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w JavaScript przez Wyshak Początkujący (260 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...