• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak usunąć stary system operacyjny i sformatować komputer na nowo.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
7,593 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
Witam mam pewien problem, mianowicie na informatykę w szkole mam usunąć stary SO i sformatować komputer na nowo. Po pierwsze nie wiem jak się usuw stary SO i co to znaczy "sformatować" bo jeżeli chodzi o zainstalowanie nowego SO to nie będę miał problemu.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Powiedzmy masz plyte z win7. Kiedy zaczniesz instalacje, i dojdziesz do momentu w ktorym masz wybrac dysk dla nowego Systemu, klikasz na dysk na ktorym znajduje sie stary SO, i na dole tego "okienka" bedzie polecenie formatuj, wtedy stary SO zniknie, a ty mozesz zainstalowac nowy, na tym samym badz innym dysku :)
komentarz 18 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
A już rozumiem dzięki teraz będę miał 6 z infy.
komentarz 18 września 2017 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
edycja 8 grudnia 2020 przez Artur Koniec
Spoko!
0 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Jeśli ten "stary" system jest Windowsem to upewnij się czy masz klucz produktu (aktywacja)

Chyba że do "nowego" systemu masz klucz produktu lub ten "nowy" system to Linuks.

Zanim cokolwiek sformatujesz zainteresuj się powyższym,no bo szóstki może nie być ;)
komentarz 18 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
Ale po co klucz do tego starego SO przecierz go usuwam a do nowego SO( ten ktury instaluje) to chyba jest klucz bo dostaje go od nauczyciela.
komentarz 18 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Może nauczyciel czekał na Twoją reakcję w temacie klucza?

Jeśli  Ci powiedział,że ma ten klucz przed zadaniem to masz rację.

Ja przynajmniej tak robię zanim cokolwiek sformatuję.Sprawdzam klucz produktu.

By potem nie "świecić oczami" przy aktywacji "nowego systemu" ;)
komentarz 19 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
Klucz jest bo to orginalna 10. A tak przy okazji sobie pomyślałem że skoro i tak mam usunąć ten stary WIN XP to po co ma się zmarnować przecież mugłbym przegrać sobie tego XP-ka na płyte i potem go usunąć. Tylko nie wiem dwuch żeczy 1 jak przegrać go na płyte 2 jak duża ma być płyta.
komentarz 19 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Zaczynasz jarzyć,to dobrze :)

A tak przy okazji sobie pomyślałem że skoro i tak mam usunąć ten stary WIN XP to po co ma się zmarnować

To że system WIN XP jest przestarzały...to nie znaczy że należy lekceważyć ten klucz..nad którym się pastwię.Idea jest prosta,cokolwiek robisz z Windowsami,zaczynaj od klucza produktu.

Obraz XPpeka(nośniki) znajdziesz u Twoich starszych kumpli.Niczego nie musisz "wypalać"

Pytanie.Po co się nad windowsami pastwić i zamartwiać? ;)

komentarz 20 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
A dobrze, jutro sondny dzień jak mi się uda to napiszę.
komentarz 22 września 2017 przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
no i się nie udało ale nie z mojej winy po prostu płyta główna była spalona

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...