• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edycja aktualności na stronie przy pomocy WYSIWYG

Object Storage Arubacloud
+1 głos
150 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w PHP przez emwu Użytkownik (540 p.)
Cześć.

Stanąłem przed nie lada problemem. Muszę umożliwić klientowi edycję panelu aktualności. Do tej pory zajmowałem się tylko wizualną stroną witryn, więc mam kłopot. Wpadłem na dwa pomysły - jeden przy użyciu JavaScriptu, drugi poprzez wysyłanie textboxa do bazy danych. Chcę to zrobić przy pomocy WYSIWYG, obecnie korzystam z jQuery LineControl. Nie wiem niestety jak się za to zabrać. Czy jest możliwe wysłanie do bazy okodowanego tekstu z edytora i prawidłowe wyświetlenie go na innej stronie? Zarzuci ktoś jakąś radą? :)

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Oczywiście, że jest możliwe. :) Baza danych przyjmie wszystko, jak leci. Tak samo w drugą stronę. ;)

Musisz się tylko zapoznać ze specyfiką narzędzi, które chcesz do tego użyć. :) Czyli wiedzieć, jakie konkretnie API oferuje wybrany edytor oraz inne narzędzia, jak jQuery.

Ostatnio zrobiłem projekt strony, który był mi potrzebny na zajęcia - dodałem tam prymitywny panel administracyjny, pozwalający dodawać i usuwać podstrony. Z edycją też by nie było problemu, ale już mi się nie chciało. :P
Skorzystałem ze zwykłego formularza i najzwyklejszego zapytania SQL. Oczywiście nie polecam takiego rozwiązania, bo należy wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa - ale tutaj być może sam edytor obsługuje walidację wprowadzonych danych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 540 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2017 w HTML i CSS przez sonewbie Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w PHP przez maciej.szarlat Użytkownik (710 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...