• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzanie umiejętności / Co dalej ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MichK Użytkownik (550 p.)
Witam, jestem uczniem pierwszej klasy liceum i programuje odkąd miałem +- 13 lat.

Głównie bawiłem się w Unity pisząc skrypty w C#. Próbowałem też nauczyć się HTML/CSS ale nie przypadło mi to do gustu. Teraz do rzeczy. Przez te kilka lat dość dobrze zaznajomiłem się w Unity a co do skryptów w C# też coś ogarniam zrobiłem też kilka większych gier i dziesiątki małych lub nie dokończonych. Teraz moje pytanie- Co dalej od kilku miesięcy czuję że nie robię żadnych postępów a chciałbym zacząć o programowaniu myśleć bardziej na poważnie (praca).

Czy programowanie w Unity może mi zapewnić w przyszłości pracę ? Jeśli tak to skąd mogę się dalej uczyć (na internecie 90% poradników to podstawy) a jeśli nie zapewni mi pracy to czego warto się nauczyć.

Powiem szczerze że zamiast iść na studia wolałbym już pracować (po skończeniu 18 lat) i uczyć się nowych technologi i praktyki zamiast siedzieć na studiach.

Czy w ogóle jest możliwość znalezienia pracy w wieku 18-19 lat w tworzeniu gier ?

Przepraszam za bardzo chaotyczną budowę tego pytania i kilku mniejszych pytań ale gimnazjum się skończyło i trzeba na poważnie myśleć o przyszłości :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Praca przy tworzeniu gier w wieku 18-19 lat jest jak najbardziej możliwa. Jedyne czego potrzebujesz to odpowiednich umiejętności i obawiam się, że samo Unity to może być za mało. Będziesz musiał znać m.in. wzorce projektowe i C# (albo język w którym kodujesz na Unity) na bardzo dobrym poziomie.

Zresztą polecam obadać przykładowe oferty pracy. Tam wszystko jest podane na tacy, co jest wymagane.
komentarz 18 września 2017 przez MichK Użytkownik (550 p.)
Dzięki za odpowiedź. Wiesz może skąd mógł bym się nauczyć o wzorcach projektowych (wiem że mogę wyszukać w google ale wolę sprawdzone źródła) ?
komentarz 18 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Jest taka książka na dobry początek:

"Head First Design Patterns"

Poza tym to kodowanie, kodowanie i jeszcze raz kodowanie z code review od kogoś obytego w temacie, który podpowie jak lepiej można było coś zaimplementować, czego unikać itd.

komentarz 18 września 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
O ile przy programowaniu np webowym owszem, uważam, że studia nie są potrzebne, sam nie robie informatycznych, a pracuję jako programista. Nie mniej jeśli chcesz wejść w game dev, może Ci się to przydać. Fizyka, matematyka, algorytmika... To się może przydać. Wcale nie mówię, że jest to niezbędne. Nie mniej może być mega trudno bez takich umiejętności. Jak ktoś napisał wyżej, Unity to za mało. Pisanie dobrych gier jest wymagające.
komentarz 18 września 2017 przez MichK Użytkownik (550 p.)
Dzięki za twoją opinię ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 376 wizyt
+4 głosów
5 odpowiedzi 1,022 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w C i C++ przez Modferno Początkujący (400 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...