• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowa aplikacja do ratowania zwierzaków!

Object Storage Arubacloud
+43 głosów
1,108 wizyt
pytanie zadane 17 września 2017 w Nasze projekty przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)

www.luckymal.com to pierwsza taka platforma w Polsce która odmienia życie zwierząt w naszym kraju. Zgubiłeś lub zgubiłaś psa, znalazłeś lub znalazłaś bezdomnego kota lub po prostu chcesz oddać swojego zwierzaka w dobre ręce to jesteś we właściwym miejscu! Dodaj ogłoszenie i czekaj na reakcję ludzi o wielkim sercu.

 

PS. Masz pomysł na współpracę to pisz śmiało na kontakt@luckymal.com
 

1
komentarz 17 września 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ode mnie plus za dobrą sprawę.

I pytanie: dlaczego strona główna ładuje się tak długo (w moim przypadku to aż 20 sekund, a posiadam bardzo dobre łącze)?
komentarz 17 września 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Draghan może to chwilowy problem, ja mam raczej kiepskie łącze ale ładuje się normalnie.
komentarz 18 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
+1 za konkretną pomoc.
komentarz 18 września 2017 przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)
Sprawdzimy to ale obawiam się, że to po części problem bazodanowych, mamy sporo problemów z Webio, bo najniższy pakiet hostingowy wykupilismy :)

10 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
edycja 18 września 2017 przez mitelak

Zwrócę uwagę na kwestię techniczną, a mianowicie na optymalizację :) 
Zobacz jak słabe wyniki wykręca strona w teście googla https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=https%3A%2F%2Fwww.luckymal.com%2F
Strona ładowała mi się z 5 sekund a mam światłowód 100Mbps :/ 

1. Cache - wyłączenie go powoduje, że za każdym razem wchodząc na stronę trzeba czekać te jak wyżej dgraghan napisał 20 sekund co jest bardzo odrzucające dla użytkownika.  Style oraz JS bootstrapa czy jquery nie zmienią się pewnie nigdy, zresztą reszta plików też zmieni się bardzo rzadko, dlatego niezrozumiałym ruchem jest dla mnie wyłączanie cachowania

2. Font - zastanowiłbym się czy jest Ci potrzebny na stronie font w każdej możliwej grubości i stylu (bo idę o zakład, że można by było skończyć spokojnie na 3). Możliwe, że api od googla do ładowania fontów jakoś by pomogło, ale nie bawiłem się tym. Dodatkowo po co i font awesome i fontello, skoro wszystkie ikonki z tego pierwszego możesz dodać także do fontello? 

3. CSS - ładujesz pełno arkuszy, które zawierają może po 40 linijek (do tego niektóre mają pełno whitespaców i puste klasy) i o ile rozdzielenie w trakcie tworzenia jest jak najbardziej okej o tyle na produkcji to powinno być wrzucone do jednego pliku (nie mamy 10 requestów po pliki tylko 1), a najlepiej jeszcze zminifikowane. 
Dodatkowo boostrap jest linkowany dwa razy, a najlepiej zalinkować go w ogóle z cdn-u. 
Inną rzeczą są style linkowane w mainie, których nie rozumiem (może ktoś mi wyjaśnić) :D 

4. JS - podobnie jak przy css, wszystkiego jest dużo do tego niektóre biblioteki nie są zminifikowane nawet. Tak samo do jquery, bootstrapa i innych bibliotek można zastosować cdn-y, ale przed tym zastanowić się czy korzysta się z ich funkcji. I tutaj bohaterem staje się guziczek scrollowania do góry do obsługi, którego angażujesz całą biblioteke scrollTo, dlaczego? Skrypt google analytics można załadować asynchronicznie. Jak stare przeglądarki chcesz wspierać, albo do czego użyty został modernizr? Ja bym się zastanowił czy na pewno wszystko jest potrzebne z tego JSa (nie chce mi się sprawdzać do czego służą cycle i select2), a jak już mamy używać takich rzeczy to przydałoby się żeby były one z zminifikowane z cdnów. Swój kod JS wrzuciłbym do jednego pliku, albo nawet bezpośrednio na strone (zasada jak przy cssie).

5. Zdjęcia - zdjęcia wrzucone przez użytkowników użyte w miniaturkach mają łącznie około 6MB(!), a są to tylko miniaturki. Zastanowiłbym się nad: a) czy png to na pewno najlepszy format dla zdjęć, b) czy można użyć jakiegoś narzędzia kompresującego po stronie serwera (nie używałem nigdy takich narzędzi, ale są). Slider jeszcze rozumiem, że ma być w dobrej jakości, ale tutaj jak już ładujemy stronę można pomyśleć o czymś ładującym obrazki niezależnie. 

To są rzeczy tylko ze strony głównej (ale zakładam, że na podstronach jest podobnie). Piszę o nich, bo szybkość ładowania strony jest ważna - im dłużej strona będzie się ładować tym mniejsze prawdopodobieństwo, że odwiedzający na niej zostanie, a nie ucieknie w trakcie ładowania. I o ile tutaj mamy jednak konkretny cel to i tak może ładowanie strony (aż boje się pomyśleć ile to się ładuje na mobilnym internecie) zniechęcić użytkowników do tej witryny. Na innych podstronach nie ma "zasłaniacza" przy ładowaniu i po prostu widać jakie to jest ociężałe i ile zajmuje wyrednerowanie tej strony w całej okazałości. 

Zapraszam innych dodawania uwag zarówno do mojego wywodu jak i do całej witryny. Szczególnie zapraszam jakiś doświadczonych webowych graczy, którzy mają większą wiedzę niż ja na ten temat :D 

//edit
Poskakałem po witrynie, aż takiej tragedii jak pisałem to nie ma, aczkolwiek chyba część cachowania działa (jak wyłączę ręcznie jest gorzej), jednak dalej podtrzymuje, że można i należy to zrobić lżej :D 
Te skrypty działają trochę ociężale co zobaczyłem na telefonie i tym jak po odpaleniu menu, pojawiły mi się pozycje po 2 sekundach ;) 
Pamiętaj, że cały ten wywód dla dobra witryny! :D 

komentarz 18 września 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Wrzucenie stylów w main jest pewnego rodzaju optymalizacją (a przynajmniej w Chrome), gdyż przeglądarka blokuje dla nich rendering jedynie tej części strony, która występuje po niej → https://jakearchibald.com/2016/link-in-body/ Niemniej nie sądzę, by była to w tym wypadku świadoma optymalizacja.

komentarz 18 września 2017 przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)
Dziękujemy za komentarz, przeanalizujemy każdy z punktów :)
+3 głosów
odpowiedź 24 września 2017 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)

Prosiłeś o konstruktywną krytykę więc tak:

  • Kiedy masz ładowanie z obracającym się logiem to ukryj pasek scrolla a po załadowaniu go przywróć.
  • W wyszukiwarce ogłoszeń masz domyślnie ostylowany select co kłóci się z designem strony.
  • Przy okazji tego select to już odchodzi się od przycisku wyszukaj tylko robi się ponowne wyszukanie automatycznie po zmianie kryterium. (Czyli jak ktoś zmieni opcje w select to automatycznie nastąpi ponowne wyszukanie).
  • A takie nie z programowania: dodajcie pająki, węże, jaszczurki - zwierzęta dla których najciężej jest znaleźć nowy dom i z pewnością przydał by im się też taki portal.
  • Poza tym kryteria dedykowane np. do kotów: płeć, wiek, kolor. Jeśli chodzi o miejsce to zróbcie tak że podajecie odległość od miasta w którym jest zwierze do miasta w którym jest użytkownik i dajecie sortowanie od tych najbliżej do najdalej.
  • Poprawcie wydajność przerzucicie operacje z back-end do front-end, zróbcie jakieś cache.
  • Skompresujcie style bo część macie skompresowaną część nie.
  • Dokonajcie kombinacji styli i js. (Połączenia wszystkich css w jeden i wszystkich js w jeden) Odwołanie się do każdego pliku osobno bardzo obciąża wam serwer ponieważ generuje osobny request.

A tak poza tym bardzo fajny portal, ładny design, największy problem to wydajność poza tym naprawdę dobrze napisany portal.

+3 głosów
odpowiedź 1 października 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Przeczytałem nowa aplikacja do ratowania świeżaków :D
komentarz 1 października 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

w sumie biorąc pod uwagę, jak bardzo są te świeżaki ostatnio popularne to może by tak machnąć apkę z nimi związaną? laugh

+1 głos
odpowiedź 19 września 2017 przez dbtrunks Obywatel (1,150 p.)

To tak na szybko pierwsze wrażenie:

Pomysł fajny ale niestety strona bardzo niedopracowana.

Przede wszystkim strasznie wolno działa, usuń zbędną animacje pływającego psa. Zdjęcia też możesz dać mniejsze, popracuj nad lepszym rozłożeniem informacji na stronie.

A tu kilka przykładów, nad którymi  trzeba jeszcze popracować.

1.

Pokaż zaawansowane fajniej było by dać jakąś ikonkę filtru a nie taki „surowy tekst”. A gdzie podstawowe kryterium takie jak miasto.

2.

Responsywność strony słabo działa.

3.

 Tu to nie wiadomo o co chodzi.

komentarz 19 września 2017 przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)
Dziękujemy za uwagę, przyglądamy się temu :)
komentarz 19 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
wg mnie strona jest całkiem ok pod względem wizualnym,jednak tak jak już poprzednicy pisali warto byłoby zając się optymalizacją. Co do tego filmiku/animacji z psem to szczerze mówiąc mi się nie podoba-nie pasuje do reszty witryny,wygląda to zbyt ponuro jak dla mnie. Ja bym poszukał czegoś innego,na pewno znajdzie się wiele ciekawych filmikow tego typu na wielu stronach oferujacych grafike,moze nawet za darmo pod warunkiem podlinkowania w stopce. Co do optymalizacji to jest tragedia.Skorzystaj z darmowego programu RIOT skompresuj zdjęcia i wszystko będzie działalo o niebo lepiej. Wg mnie strona tego typu powinna nie ważyc wiecej niż 300kb po skompresowaniu na serwerze.
+1 głos
odpowiedź 19 września 2017 przez niezalogowany

Rozsyłanie SPAMu nigdy nie jest dobrym pomysłem i nie ważne, czy ratujesz zwierzęta, czy chcesz wywołać III wojnę światową.

Odpaliłem stronę na telefonie - właściwie, to chciałem, ale zrezygnowałem. 7 MB dla mobilnej wersji? Na dodatek desktopowa wersja strony waży kilka KB mniej. (-:

Tak to wygląda na mobilnej wersji strony i mobilnym internecie.

 

Widzę kilka błędów na stronie, jak będę miał chwilę, to je opiszę.

+1 głos
odpowiedź 19 września 2017 przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)

Małe podsumowanie, Dzięki radom  wxa123 zyskaliśmy znaczne przyśpieszenie. W testach pod adresem https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=https%3A%2F%2Fwww.luckymal.com%2F&tab=desktop strona podskoczyła z 8/100 na 66/100. 

Po pierwsze kompresja obrazków z ponad 4,86MB łącznie do 160 kb, Video z 3 MB łącznie do 1,5MB.

Daje to zmianę z 7,86 MB na 1,6 MB

+1 głos
odpowiedź 20 września 2017 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Cześć,

Mnie osobiście stronka jak i inicjatywa jest bardzo na plus. Rzeczy, które mi się rzuciły w oczy to drobne szczegóły.

Po pierwsze menu. Lewa część z linkami mogłaby być troszkę w prawo przesunięta, ale nie dużo. Dodatkowo fajnie jakby był jakiś odstęp pomiędzy linkami, także drobny. Kwestia 10px. Moim zdaniem byłoby to przyjemniejsze dla oka i bardziej przejrzyste.

Druga sprawa to wyszukiwanie. Po kliknięciu przycisku 'wyszukaj' strona jest w tym samym miejscu. Lekkie zdezorientowanie następuje, gdzie niby są wyniki wyszukiwania. Może udałoby się podpiąć drobny skrypt, gdzie po kliknięciu wyszukaj strona sama zjedzie niżej do wyników.

Trzecia rzecz dotyczy ponownie wyszukiwania. Kiedy przeglądamy ogłoszenia i zjedziemy na sam dół paskiem nawigacyjnym to nagle pojawia się więcej wyników i odskakuje nam 'kwadracik' za który trzymaliśmy myszką. Musimy wtedy ponownie najechać wyżej kursorem i ponownie go ściągnąć w dół. Jest to męczące i zniechęcające, bo nie wiadomo jak daleko możemy tak przewijać oraz wyświetla się potem tylko kilka wyników. Może warto byłoby zastosować karty/podstrony ograniczając wyniki na przykład do 20 i je numerować

Czwarta i ostatnia rzecz jaka przykuła moją uwagę to filmik na yt :). Kliknąłem w ikonę yt na dole strony. Filmik promujący to dobry pomysł, który jest wart zrealizowania. Pomijam kwestię tego, że bardzo słabo słychać. To co ukuło mnie w oczy to fakt, że na filmiku jest stara wersja strony, a więc inna strona niż ta  z której przeszliśmy. Dodatkowo na filmiku podczas przewijania zauważyłem na stronie błąd ortograficzny. Niby nic wielkiego, ale zdecydowanie psuje wizerunek. Sentencja na koniec filmiku jest bardzo fajna. Może warto byłoby zamieścić ją gdzieś na stronie, jako MISJĘ, którą chcielibyście zrealizować przy pomocy tej witryny.

Gorąco trzymam kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia !!
komentarz 20 września 2017 przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)
Dziękujemy za obszerny komentarz, na pewno na forum grupy przeanalizujemy go :)
0 głosów
odpowiedź 23 września 2017 przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)

 

Garść liczb Luckymal z dnia 23 września 2017 roku!

85 dni istnienia

303 ogłoszenia

174 użytkowników

5 skutecznych pomocy

649 osób na fanpage (link)

1130 obserwacji na instagram (link)

+30000 odsłon strony zgodnie z Google Analitycs

Tysiące miłych słów, pozytywnych komentarzy, konstruktywnej krytyki i wiele, wiele więcej!

 

0 głosów
odpowiedź 24 września 2017 przez niezalogowany
Dobra sprawa to raz, ale stronę przydałoby się faktycznie zoptymalizować.
0 głosów
odpowiedź 1 października 2017 przez luckymalCOM Początkujący (400 p.)

Na dzień 1 października:

497 ogłoszeń

255 użytkowników

 

PS. Wszystkie uwagi są sukcesywnie uwzględniane i strona nabiera szybkości :) jeszcze coś z tego wyciśniemy!

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=luckymal.com&tab=desktop

Podobne pytania

+5 głosów
2 odpowiedzi 535 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez criss Mędrzec (172,590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Nasze projekty przez piotreksi Początkujący (410 p.)
–1 głos
4 odpowiedzi 377 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Offtop przez Roman Wiktorek Nowicjusz (210 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...