• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

codeblocks sam się wyłącza, macos, problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
674 wizyt
pytanie zadane 17 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Kacper Cichosz Nowicjusz (140 p.)
Witam wszystkich! Ostatnio zacząłem się interesować programowaniem i znalazłem kurs C++ na kanale Pasja Informatyki. Aktualnie jestem na 3 odcinku i wszystko jest na razie dobrze, ale mam jeden problem, otóż jestem użytkownikiem systemu MacOS i mam problem z CodeBlockiem. Podczas używania aplikacji ona samowolnie się wyłącza i jest to dla mnie spory problem, bo muszę ją od nowa włączać wraz z całym kodem i powoli staje się to dosyć męczące. Czy spotkał się ktoś z podobnym problem i potrafiłby mi jakoś pomóc?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez Programista31 Użytkownik (640 p.)
A jak się CB wyłącza wyskakuję Ci jakiś błąd systemowy ? Jeśli nie to zostaw CB xCode pozwala na programowanie w Cpp.
komentarz 17 września 2017 przez Kacper Cichosz Nowicjusz (140 p.)
Wyśle załącznik jaki problem wyskakuje, bo teraz cieżko mi będzie wymusić ten problem. Nie bede odczuwał dużej różnicy między xCode, a Codeblocks? I czy wszystko będę robił tak samo jak pokazuje to Mirosław Zelent? Przyznam się, że na razie jestem w tym kompletnie zielony.
komentarz 17 września 2017 przez Programista31 Użytkownik (640 p.)
Bardziej radzę uczyć się z książek nabierzesz dobrych nawyków. Polecam z biblioteki Heliona.
komentarz 17 września 2017 przez Kacper Cichosz Nowicjusz (140 p.)
Okej, dziekuje za radę.
0 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Code::Blocks już się nie rozwija pod Maka od 2013 roku, a od tego czasu 2 albo 3 wersje OS X zdążyły już wyjść. Jak wiadomo, co nowa wersja OS X to część programów nie działa i trzeba je dostosować pod nową wersję systemu. Ostatnia wersja na Maka to 13.12, podczas gdy na Windowsa i Linuksa jest 16.01...
0 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Aby mieć nowego Code::Blocks oraz inne programy znane z systemów Unix (np. nowe gcc, mc, gimp, itp..), wystarczy zainstalować system portów https://www.macports.org/ . Jak widzę (na ten moment) dostępny jest Code::Blocks 16.01. 

Zainstaluj więc te porty (masz to opisane tu: https://www.macports.org/install.php ) a następnie na konsoli wystarczy:

sudo /opt/local/bin/port install codeblocks

Radzę oczywiście dodać ścieżki do /opt/local/bin do zmiennej PATH . Przynajmniej dla zwykłego użytkownika.

komentarz 18 września 2017 przez Kacper Cichosz Nowicjusz (140 p.)

Zainstalowałem Macports i wpisałem do konsoli to co napisaleś, za pierwszym razem była jakaś instalacja, ale chyba nic nie dała, a teraz wyskakuje taki błąd:

komentarz 18 września 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Tak... a co widać na konsoli? xcode-select --install

A co widać na witrynie jeśli chodzi o instrukcję instalacji?

https://www.macports.org/install.php

Masz mieć xcode (które jest za darmo) i je aktywować.

Zainstaluj Xcode Command Line Tool tak jak to jest opisane w źródłach które podałem :-)
komentarz 18 września 2017 przez Kacper Cichosz Nowicjusz (140 p.)
xCode miałem juz wcześniej, teraz wpisałem komendę "xcode-selcect --install" i był proces instalacji, ale do końca nie wiem co ona zmieniła...
komentarz 18 września 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
No dodał Ci kompilator języka C oraz C++, oraz inne narzędzia.

Teraz polecenie port powinno działać :-)
komentarz 18 września 2017 przez Kacper Cichosz Nowicjusz (140 p.)

Chyba nadal robie coś źle ;/

komentarz 18 września 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Tak... Nie czytasz... 

https://www.macports.org/install.php#selfupdate

Masz wykonać:

sudo /opt/local/bin/port -v selfupdate

I czytaj komunikaty. Przecież wyraźnie Ci napisał że brakuje python'a 2.7. Masz przecież

/opt/local/bin/port search python

Co Ci wyświetli wszystkie pakiety związane z językiem python... Jak brakuje, doinstaluj :-)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,899 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2019 w C i C++ przez martaxx Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 916 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2020 w Offtop przez Elmejs Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 598 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Bartx Bywalec (2,120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...