• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed ? zamist polskich znaków po przeniesieniu bazy danych z hostingu na vps

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,080 wizyt
pytanie zadane 17 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
zamknięte 18 września 2017 przez Q_Nick
Stwierdziłem ostatnio, że chcę przenieść swoją stronę na VPS, więc wykupiłem maszynę on OVH (Ubuntu x64, 2GB RAM, PHP7.0). Przeniosłem bazę danych przez eksport z bazy danych i wczytanie przez shell na VPS oraz przekopiowałem wszystkie pliki swojej witryny. Teraz nie wiem dlaczego mam znaki zapytania zamiast polskich znaków. Konfiguracja "Metody porównywania napisów" jest taka sama na obu serwerach. Ma ktoś jakiś pomysły dlaczego tak może być?
komentarz zamknięcia: znaleziona odpowiedź
komentarz 17 września 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Link do strony?

Sprawdzałeś w samej bazie danych, czy tam teksty są OK?
komentarz 17 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
w bazie wszystko ok. Strona to vshub.pl (za chwilkę dodam konto, aby sprawdzić co i jak)
komentarz 17 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Logowanie: testowy / haslo
1
komentarz 18 września 2017 przez Programista31 Użytkownik (640 p.)
Proszę sprawdzić kodowanie charset w skrypcie do połączenia z bazą. A najlepiej wklej tutaj ten skrypt.
komentarz 18 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
kod jest poniżej
komentarz 18 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Programista31, dziękuje, sam już doczytałem resztę, bo ja głupi nie ustawiłem kodowania i na innym serwerze jakimś cudem działało. Szkoda, że nie dałeś normalnie odpowiedzi i nie mogę dać najlepszej odpowiedzi.
komentarz 18 września 2017 przez Programista31 Użytkownik (640 p.)
Nie ma sprawy cieszę się że pomogłem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)

połączenie mam zrobione tak:

function db_connect()
    {
        GLOBAL $mysqli;
        
        require_once 'config/config.php';
        
        $mysqli=mysqli_connect($CONFIG['db_host'],$CONFIG['db_user'],$CONFIG['db_pass'],$CONFIG['db_name']);
        if(!$mysqli)
        {
            echo "Nie można połączyć z bazą danych";
            header('Location: error.php');
            exit;
        }
    }

 

komentarz 18 września 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
dziś też miałem ten sam problem. Dostawca miał ustawionego latina w bazie. Zmieniłem wszystko na utf-8, oddatkowo dodałem flage do połączenia przez PDO: charset=utf8 i wszystko poszło ok.

Zrób dumpa bazy, zmień baze na utf8 (możesz dać nawet mb4_unicode). W dumpie pozmieniaj charsety na utf8. Zaimportuj baze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 424 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 436 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,434 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2015 w SQL, bazy danych przez Jagoda__ Nowicjusz (150 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...