• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak Status Bara na MANTA MSP94501

Object Storage Arubacloud
0 głosów
345 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez SK9 Nowicjusz (120 p.)
Odrazu zaznaczę że niewiem czy jest to dobre forum do takiego czegoś czy nie, podobno możecie w czymś takim pomóc ale czy na pewno, niewiem.

 Odkryłem że na moim telefonie MANTA MSP94501 jest trojan (nie pamiętam dokładnie jaki)

Użyłem factory reset by go usunąć - bezskutecznie

Następnie użyłem programu Stubborn Trojan Killer by go usunąć, okazało się że potrzebuje zrootować telefon.

Zrootowałem telefon używając programu KingsRoot

Następnie użyłem Stubborn Trojan Killer by tym razem trojana usunąć - udało się.

Usunąłem KingsRoot (tym samym unrootując telefon)

Po zunruutowaniu, kolejnym factory resecie okazało się że mój status bar zniknął, dodatkowo okazało się że już nie mogę wyłączać aktywnych aplikacji przy użyciu przycisku Home (czy jakkolwiek on się nazywa)

Da się jakoś to 'przywrócić' ? Liczę na pomoc.

 

PS: Status Bar najprawdopodobniej został jakimś cudem usunięty, spróbowałem przy użyciu aplikacji go 'pokazać' i nic się nie stało.
komentarz 17 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
factory reset jeszcze raz?
komentarz 17 września 2017 przez SK9 Nowicjusz (120 p.)
próbowałem - status bara wciąż nie ma
komentarz 17 września 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
to zrób flash systemu z komputera

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Zostań przy zrootowanym telefonie. Zakładam że nie masz kopii zapasowej telefonu sprzed pojawienia się wira więc to jedyne co możesz IMO zrobić. Ew. poprosić o naprawę w serwisie jeśli jeszcze jest na gwarancji.
komentarz 17 września 2017 przez SK9 Nowicjusz (120 p.)
po ponownym zrootowaniu wciąż nie ma status bara
komentarz 23 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
No to zostaje Ci podanie tutaj nazwy tego wira lub serwisant. Nikt po samych objawiach nie będzie wiedział co to za cholerstwo ci się wkradło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 445 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w PHP przez lalanablanalala Bywalec (2,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2019 w PHP przez daniel2k Obywatel (1,380 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...