• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymieniłem płytę główną, alw teraz nie mogę uruchomić komputera.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
420 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez assassin Gaduła (3,260 p.)

Jakiś czas temu przestały działać mi porty USB. Wymieniłem płytę główną. Wszystko podłączyłem. Uruchamiamy komputer, a tu takie ogłoszenie. 

odłączyłem dysk i dopiero wtedy mogłem wejść do biosu. Po czym wyskakuje mi taki komunikat:

 

Jak to naprawić? 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez niezalogowany
wybrane 16 września 2017 przez assassin
 
Najlepsza

"Capable and disabled" -> Czyli dysk jest zdolny do pracy ale jest wyłączony, 

Nie. Ten komunikat informuje jedynie o tym, że SMART jest wyłączony.

nie ma jak wgrać systemu

Nie ma czego odczytać ściślej mówiąc.

 

Odłącz dysk, wejdź do BIOS, włącz SMART i przestaw sata operation mode na AHCI. Później podepnij HDD i sprawdź, czy komputer ruszy. Jak wywali BSOD, to wróć do BIOS i przestaw sata operation mode na IDE.

komentarz 18 września 2017 przez niezalogowany
Ale z tą nie działa. ^^

 

Teraz zauważyłem kod błędu na ekranie - to problem z połączeniami lub zworkami. Odepnij na chwilę napęd DVD. Dysk podłącz do portu SATA1, upewnij się, że przewody są dobrze wpięte.

W dysku są jakieś zworki?
komentarz 18 września 2017 przez assassin Gaduła (3,260 p.)
Nie ma żadnych zaworów. Podpiąłem do SATA II 1 i nadal to samo
komentarz 18 września 2017 przez niezalogowany
Zworek. Wyciągnij dysk i zrób zdjęcie od strony połączeń, bo nie mogę znaleźć tego w internecie.
komentarz 18 września 2017 przez assassin Gaduła (3,260 p.)

proszę

 

komentarz 18 września 2017 przez niezalogowany
Sic, byłem niemal pewny, że coś tam jest zwarte. :<

Spróbuj użyć innego przewodu SATA, jak nie ruszy, to sprawdź dysk na innej platformie.
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
"Capable and disabled" -> Czyli dysk jest zdolny do pracy ale jest wyłączony, czyli albo faktycznie tak jest albo jest zepsuty.A ten drugi obrazek oznacza że nie masz żadnego włożonego dysku ani nic i komputer nie ma jak wgrać systemu. Mam nadzieje że pomogłem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 310 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...