• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymieniłem płytę główną, alw teraz nie mogę uruchomić komputera.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
454 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez assassin Gaduła (3,260 p.)

Jakiś czas temu przestały działać mi porty USB. Wymieniłem płytę główną. Wszystko podłączyłem. Uruchamiamy komputer, a tu takie ogłoszenie. 

odłączyłem dysk i dopiero wtedy mogłem wejść do biosu. Po czym wyskakuje mi taki komunikat:

Jak to naprawić? 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez niezalogowany
wybrane 16 września 2017 przez assassin

Najlepsza

"Capable and disabled" -> Czyli dysk jest zdolny do pracy ale jest wyłączony, 

Nie. Ten komunikat informuje jedynie o tym, że SMART jest wyłączony.

nie ma jak wgrać systemu

Nie ma czego odczytać ściślej mówiąc.

Odłącz dysk, wejdź do BIOS, włącz SMART i przestaw sata operation mode na AHCI. Później podepnij HDD i sprawdź, czy komputer ruszy. Jak wywali BSOD, to wróć do BIOS i przestaw sata operation mode na IDE.

komentarz 18 września 2017 przez niezalogowany
Ale z tą nie działa. ^^

Teraz zauważyłem kod błędu na ekranie - to problem z połączeniami lub zworkami. Odepnij na chwilę napęd DVD. Dysk podłącz do portu SATA1, upewnij się, że przewody są dobrze wpięte.

W dysku są jakieś zworki?
komentarz 18 września 2017 przez assassin Gaduła (3,260 p.)
Nie ma żadnych zaworów. Podpiąłem do SATA II 1 i nadal to samo
Zworek. Wyciągnij dysk i zrób zdjęcie od strony połączeń, bo nie mogę znaleźć tego w internecie.
komentarz 18 września 2017 przez assassin Gaduła (3,260 p.)

proszę

Sic, byłem niemal pewny, że coś tam jest zwarte. :<

Spróbuj użyć innego przewodu SATA, jak nie ruszy, to sprawdź dysk na innej platformie.
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
"Capable and disabled" -> Czyli dysk jest zdolny do pracy ale jest wyłączony, czyli albo faktycznie tak jest albo jest zepsuty.A ten drugi obrazek oznacza że nie masz żadnego włożonego dysku ani nic i komputer nie ma jak wgrać systemu. Mam nadzieje że pomogłem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 129 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)

92,702 zapytań

141,615 odpowiedzi

320,180 komentarzy

62,060 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...