• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca programisty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
300 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dorota17 Nowicjusz (160 p.)
zmienione kategorie 16 września 2017 przez Arkadiusz Waluk
Cześć, idę dopiero na studia informatyczne i będę dopiero zaczynać moją przygodę z programowaniem. Chciałabym się dowiedzieć się czy jak już zna się jakiś język tak po skończeniu studiów to pisanie jakiegoś programu jest trudne? Chodzi mi o to czy jak macie jakiś pomysł np. na stworzenie gry czy nie macie żadnych przeszkód w jej pisaniu? Czy po studiach realnie jest tworzenie gier takich jakie mi się wymiarzą? Można to porównać np. do nauki języka angielskiego i pisania wypracowania? Ciekawi mnie to czy po studiach przeciętna osoba ma takie umiejętności, bo jako osoba początkująca nie wiem czego mogę się spodziewć. Możecie napisać co w pracy programisty jest najtrudniejsze? Fajnie by było gdyby ktoś napisał czy możliwe jest ogarnięcie tego wszystkiego od zera, bo ja nie miałam informatyki w szkole, fizyki, matura z matmy tak średnio mi poszła. Miałam iść na farmację, ale zdecydowałam się na informatykę, bo chciałabym tworzyć coś swojego, połączyć to z rysowanie, teraz mam wątpliwości czy sobie poradzę.
komentarz 16 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
"Możecie napisać co w pracy programisty jest najtrudniejsze?"

spagetti code...
komentarz 16 września 2017 przez niezalogowany
naming things...

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Chciałabym się dowiedzieć się czy jak już zna się jakiś język tak po skończeniu studiów to pisanie jakiegoś programu jest trudne?

Ee no to pewnie zależy jaki język, w jakim stopniu, jaki program i tak dalej... Na studiach co prawda nie byłem, ale żadna szkoła nie nauczy Cię dobrze programowania (chyba że trafisz na wybitnego nauczyciela). Musisz uczyć się go sama, więc pytanie czy akurat po skończeniu studiów będziesz w stanie coś tam zrobić jest moim zdaniem bez sensu.

Chodzi mi o to czy jak macie jakiś pomysł np. na stworzenie gry czy nie macie żadnych przeszkód w jej pisaniu?

No jak wyżej, zależy co dokładnie. Jakbym chciał teraz napisać sobie drugiego Wiedźmina to miałbym problem, bo znam tylko technologie webowe. Jakbym chciał napisać snake'a w przeglądarce, to pewnie dałbym radę.

Chodzi mi o to czy jak macie jakiś pomysł np. na stworzenie gry czy nie macie żadnych przeszkód w jej pisaniu?

Jak wyżej, to zależy co i na jakim poziomie będziesz umiała.

 Można to porównać np. do nauki języka angielskiego i pisania wypracowania?

Pewnie można, ale ja bym chyba nie porównał. Angielskiego po prostu się uczysz, są zasady, wiesz że tu będzie taki czas a tu taki. A w programowaniu ciągle coś się dzieje. Pojawiają się nowe technologie, zmiany. Nowe problemy, które programiści codziennie rozwiązują. Tu coś się zepsuło, z tym się jeszcze nie spotkałem, tu nowe doświadczenie... Jak dla mnie to co innego. 

Ciekawi mnie to czy po studiach przeciętna osoba ma takie umiejętności, bo jako osoba początkująca nie wiem czego mogę się spodziewć.

Nie jestem po studiach, ale z własnych obserwacji i opinii innych wiem, że jeśli nie nauczysz się sama to nie będziesz miała żadnych umiejętności.

Możecie napisać co w pracy programisty jest najtrudniejsze?

Ciężko powiedzieć, pewnie zależy jak dla kogo. Dla mnie chyba wdrażanie się w czyjś słabo napisany kod, więcej wtedy trzeba analizować i zastanawiać się o co tu chodzi, niż pracować. Czasem ciężko jest mi też wymyślić jak napisać dobry kod - nie tylko napisać żeby działał, ale też żeby miał on jakiś sens.

Fajnie by było gdyby ktoś napisał czy możliwe jest ogarnięcie tego wszystkiego od zera 

A ci którzy już to umieją jak się tego nauczyli? Przecież nikt się jako programista nie urodził, każdy się tego uczył i dalej się wszyscy uczymy.

teraz mam wątpliwości czy sobie poradzę

Nie znając Ciebie raczej ciężko będzie komukolwiek trafnie ocenić. Jak dla mnie pewne jest tyle, że musisz sama wziąć się ostro do roboty jeśli faktycznie chcesz coś umieć. 

Podobne pytania

–4 głosów
1 odpowiedź 986 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 592 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dam_Ian Nowicjusz (140 p.)
–2 głosów
4 odpowiedzi 944 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...