• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy plik iso musi mieć konkretną nazwe?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
352 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Robiłem bootowalnego prendrivea i u mnie plik iso nosi nazwę "pl_windows_7_professional_with_sp1_x86_dvd_u_677091" (oczywiście z rozszerzeniem *.iso). Ale czy ta nazwa musi być konkretna? Czy po prostu instalator szuka wszystkich o dowolnej nazwie, ale z rozszerzeniem *.iso ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
użyj UnetBootin do wrzucenia bootowalnego systemu na pena... nie wrzuca się nierozpakowanego ISO!
komentarz 16 września 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Użyłem easy2boot. Osoba która mi pomagała, napisała, że mam wrzucić plik *.iso do LITERA_DYSKU:\_ISO\Windows\Win7

wygląda to u mnie tak: https://zapodaj.net/images/50cd3cb31b09b.png
komentarz 16 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
czyli zamontowaleś plik ISO jak normalną płytę DVD. Jeśli tak przekopiujesz pliki z pena to nic Ci to nie da bo nie będzie sektora bootowalnego. Nie znam easy2boota ale apka ww. polecana przez ze mnie jest open source i 100% działa.
1
komentarz 16 września 2017 przez niezalogowany

Osoba która mi pomagała

To jakiś oszukista, który prawdopodobnie nie za bardzo wie, o czym mówi.

Program zapyta cię o podanie ścieżki do ISO, więc nazwa, ani lokalizacja (tutaj jest co najwyżej limit długości ścieżki do pliku) nie mają znaczenia. 

Użyj Rufusa.

komentarz 16 września 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie. Na samym końcu dostałem jedynie informacje, żeby plik ISO przekopiować tam i tam i tyle.
komentarz 16 września 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
A osoba mi pomagająca, jest ekspertem w tej dziedzinie. Na 100% ja coś nie tak zrobiłem...
komentarz 16 września 2017 przez niezalogowany

osoba mi pomagająca, jest ekspertem

Tylko potwierdziłeś moje słowa.

Pobierz Rufusa, albo UNetbootin, ja też nie znam programu easy2boot, więc z tym ci nie pomogę. W tych dwóch, które wymieniłem podajesz ścieżkę do ISO, wybierasz urządzenie, na które masz nagrać system i klikasz "start".

0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)

Nazwa jest obojętna.
Robiąc bootowalny pendrive najlepiej użyć programu Rufus (https://rufus.akeo.ie).
Tak on wygląda:

Natomiast ten program easy2boot z tego co zerknąłem na jego stronę to nie tworzy Ci bootowalnego pena z Twojego konkretnego iso, a jedynie coś w rodzaju menadżera obrazów płyt, który po zabootowaniu pozwala wybrać konkretny obraz (i zakładam, że go wtedy odpalić), więc można go traktować jako emulator napędu. Może jest to ciekawe narzędzie jeżeli chcesz mieć kilka dystrybucji linucha i płyty ratunkowe na każdą okazje natomiast do zwykłej instalacji całkowicie wystarczający będzie Rufus (lub tak jak padło w komentarzu UnetBootin) ;)

komentarz 17 września 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
A czy (jak ja wcześniej zrobiłem) zwyczajne: skonfigurowania pena diskpartem (clean, create partition primary, active, format fs=fat32 quick, assign) + zwyczajne wrzucenie obrazu (Wypakowanego) na pena może być? Czy to zadziała?

Myślę, że tak...

Podobne pytania

–2 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 17 września 2017 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 620 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,019 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...