• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ograniczenia Wi-Fi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez MrMaK Nowicjusz (120 p.)
Witam,

internet w moim miejscu pracy blokuje Facebook. Słyszałem, że jest aplikacja , która pozwoli to obejść. Czy ktoś zna jej nazwę?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 września 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 17 września 2017 przez mbabane
Kiedyś przeczytałem taką historyjkę, czy autentyczna tego nie wiem: "W nowej pracy dostałem, do wypełnienia, ankietę na temat z jakich stron WWW lubię korzystać. Następnego dnia wszystkie witryny, które podałem, zostały zablokowane."
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Jak blokuje to znaczy, że coś jest na rzeczy. W pracy się pracuje, a nie siedzi na fb.

Ewentualnie zawsze można wejść sobie z telefonu na internecie mobilnym ;)
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
Express VPN przykładowa, albo LANTERN VPN-> sam uzywałem lantern

 https://getlantern.org/en_US/
–1 głos
odpowiedź 16 września 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
edycja 17 września 2017 przez Alex.Ironside
Tor?

Edit: Moglby mi ktos wyjasnic ten downvote? Juz sie powoli gubie w tym systemie glosowania.
2
komentarz 16 września 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Ewentualnie mozesz uzyc proxy albo VPN. Co do ostatniego nie jestem pewien ale na logike powinien zadzialac
1
komentarz 16 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
VPN to praktycznie jak proxy tylko szyfrowane (będzie możliwa obsługa HTTPS) więc zadziała nawet lepiej. DNSów raczej w miejscu pracy nie zmieni.
komentarz 17 września 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Tez mi sie tak wydawalo, ale nie bylem pewien. Tak czy inaczej najlatwiej uzyc Tora. Cala konfiguracja zrobiona za darmo, a i anonimowosc uzytkownikow sie podnosi
komentarz 17 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
No sam Tor Browser do podniesienia anonimowości nie podniesie to primo. Fejsbruk wymaga przecież m.in. JavaScriptu ;] Znacznie lepszy jest TAILS.

Po za tym fejsbuk... mają co prawda swoją stronę w onion ale głównie po to by być wtyką szpiegującą w świecie tora... więc to bez sensu. To tak jakby stworzyć sobie exit node na amazon E2.
1
komentarz 17 września 2017 przez niezalogowany
"Użyj Tor Browsera, żeby być anonimowym... Na Facebooku." :D

Ciekawi mnie, co zrobią administratorzy, jak zobaczą taki ruch.
komentarz 17 września 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
OP nie napisal ze chce byc anonimowy, tylko wyminac blacklisting w miejscu pracy. W Torze da sie uruchomic js. Owszem jest to tak jak uzywanie Kali do obrobki grafiki ale da rade.

"anonimowosc uzytkownikow sie podnosi" - chodzilo mi o cala siec TOR, nie o jednego uzytkownika. O ile dobrze rozumiem im wiecej osob uzywa, tym wiekszy ruch i tym ciezej wychwycic tych ktorzy naprawde chca byc anonimowi
komentarz 23 września 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
No chyba że ten ruch jest generowany przez NSA :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 103 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,547 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 19 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Cichy007 Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...